Ana Sayfa Mobil WhatsApp, Küme İştirakçi Sayısını İkiye Katlıyor

WhatsApp, Küme İştirakçi Sayısını İkiye Katlıyor

0
WhatsApp, Küme İştirakçi Sayısını İkiye Katlıyor

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Uygulamanın Android ve iOS ekosistemi için yayınladığı son beta sürümler, birtakım kullanıcıların deneyimleyebildikleri yepisyeni bir özellik ile geldi. Bu yeni özellik, en çok da büyük kümeler oluşturan kullanıcıları şad edecek üzere görünüyor.

WhatsApp, yıllar boyunca 256 kişilik gruplar oluşturulmasına imkan tanıdı. Fakat bu kişi sonu bir müddet sonra yetmedi ve bunun farkında olan geliştiriciler, birkaç ay evvel bir güncelleme yayınladılar ve 512 kişilik grupların oluşturulmasına müsaade verdiler. Son beta sürümler ise kişi hududunu 1.024’e kadar yükseltmiş durumda. 

WhatsApp’ta artık daha büyük kümeler oluşturulabilecek!

Whatsapp, Küme İştirakçi Sayısını İkiye Katlıyor - Yerli Portal

WhatsApp’ın son beta sürümlerindeki değişiklik, büyük kümelere gereksinim duyanların işine yarayacak tipten. Çünkü özellik herkes için kullanılabilir olduğunda 1.024 kişilik, çok daha büyük kümeler oluşturulabilecek. Bu ortada; WhatsApp’ın en büyük rakibi Telegram’ın 200 bin şahsa kadar küme oluşturmaya imkan tanıdığını hatırlatalım. WhatApp, kişi sınırlamasında Telegram’ın hala çok gerisinde.

WhatsApp, küme sınırlamasıyla ilgili hiçbir açıklamada bulunmadı. Haliyle, yeni kullanıcı hududunun ne vakit herkese açık hale geleceğini bilemiyoruz. Fakat bu sürecin pek de uzun olması beklenmiyor. Büyük bir ihtimalle birkaç kararlı sürüm güncellemesi, WhatsApp’taki kümelere 1.024 kişi eklenebilmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz