Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp, yeni durum sekmesi dizaynını beta sürümünde test ediyor

WhatsApp, yeni durum sekmesi dizaynını beta sürümünde test ediyor

0
WhatsApp, yeni durum sekmesi dizaynını beta sürümünde test ediyor

WhatsApp, Android için 2.24.4.23 beta sürümü ile Durum sekmesinde kıymetli bir tasarım güncellemesi getiriyor. Google Play Store üzerinden erişilebilen bu güncelleme, durum güncellemelerini görüntüleme arayüzünü tekrar tasarlayarak kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmayı amaçlıyor. Yeni tasarım, evvelki yatay tertibe ve profil fotoğrafı tanımlamasına nazaran daha sezgisel bir yaklaşım benimsiyor. Artık kullanıcılar, durum güncellemeleri tepsisinin üst kısmında, birinci paylaşılan durumun küçük fotoğraf önizlemeleri aracılığıyla durum güncellemelerini direkt önizleyebiliyor. Bu, her durum güncellemesini tek tek açmadan içeriğe süratli bir bakış atılmasını sağlıyor.

Yeniden tasarlanan arayüz, kullanıcı geri bildirimlerine cevap olarak geliştirildi. Evvelki nizamda vurgulanan verimsizlikler ve sezgisellik eksikliği, büyük küçük fotoğraflarla önizlemeler sunarak, WhatsApp’ın göz atma tecrübesini kolaylaştırmayı hedefliyor ve kullanıcıların hangi güncellemeleri tam olarak görüntüleyeceklerine kolay kolay karar vermelerini sağlıyor.

WhatsApp, yeni durum sekmesi dizaynını beta sürümünde test ediyor

Yeniden tasarım, Durum ve Kanal güncellemelerini içeren Güncellemeler sekmesindeki Kanal gönderilerinin yerleşimi ve görünürlüğünü de etkiliyor. Durum güncellemeleri için yeni kart usulü format, bunları daha bariz hale getiriyor ve potansiyel olarak Kanal güncellemelerinin nasıl görüntülendiğini değiştirebilir. Kart bazlı önizlemelerin kapladığı alanla ilgili birtakım telaşlar olsa da, asıl emel durum güncellemelerinin seçimini ve görüntülenmesini kolaylaştırmaktır.

Şu anda bu tekrar tasarlanmış arayüz beta test basamağında ve sonlu bir beta test kullanıcı kümesine sunulmuş durumda. WhatsApp’ın kararlı sürümüne entegrasyonu, alınan geri bildirimlere ve daha fazla gelişime bağlı olacak.

WhatsApp, ayrıyeten aygıtlar ortası sohbet kilitlemelerini senkronize etme üzere ek güvenlik özellikleri ve Android’in Süratli Paylaşım fonksiyonuna emsal bir belge paylaşım fonksiyonelliği test etme üzere ek özellikler üzerinde de çalışmalar yapıyor. Şirketin, AB düzenlemelerine ahenk sağlamak hedefiyle platformlar ortası mesajlaşmayı etkinleştirmeyi planladığı da bildiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz