Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp’tan fotoğraf ve görüntü yeniliği

WhatsApp’tan fotoğraf ve görüntü yeniliği

0
WhatsApp’tan fotoğraf ve görüntü yeniliği

Sosyal ağ platformu WhatsApp, kullanıcıların fotoğraf ve görüntüleri sıkıştırma olmadan tam kalitede gönderebilmelerini sağlayacak yeni özelliklerini güncelliyor. Bu güncelleme, WhatsApp’ın kullanıcıların fotoğrafları 4K çözünürlükte gönderebilmesine imkan tanıdığı birkaç ay sonrasında geliyor. Yeni fonksiyonellik, WhatsApp kullanıcılarının fotoğraf ve görüntüleri sıkıştırmadan büsbütün göndermelerine imkan tanıyacak. WhatsApp güncellemesi evvel iOS aygıtlarla başlayacak, akabinde Android’e yayılacak.

WhatsApp, Meta’nın (eski ismiyle Facebook) Ağustos ayından bu yana yaptığı birçok değişiklikle gündeme gelmeye devam ediyor. Fotoğraf ve görüntüleri 4K çözünürlükte gönderme özelliği, iOS’ta WhatsApp sürümü 23.11.0.76 ve Android’de sürüm 2.23.12.13 ile uyumlu. Apple’da WhatsApp sürümü 23.24.73’e güncellenmesiyle, kullanıcılar artık görüntüleri ve fotoğrafları büsbütün sıkıştırmadan gönderebilecek. Bu özellik, kullanıcı Evrak seçeneği yerine Fotoğraf ve Görüntü Kütüphanesi’ni seçtiğinde çalışıyor. Yükleme, azamî 2GB boyutla sonlu. Android sürümünün güncellemesi yakında yayınlanacak. Apple iPhone sahipleri, yeni güncellemeyi birkaç gün içinde görecekler, Android sürümü ise birkaç hafta sonra gelebilir.

WhatsApp’tan fotoğraf ve görüntü yeniliği

WhatsApp’ın en son sürümü, kaçırılan davetleri belirten yeni konuşma balonları ve WhatsApp avatarınıza nazaran bildirilere yeni reaksiyonlar sunuyor. iOS ve Android için yeni WhatsApp güncellemesinin tam yayılım ayrıntıları şimdi belirli değil. Lakin, kullanıcılara WhatsApp platformu üzerinden gönderdikleri fotoğraf ve görüntülerin kalitesini muhafaza seçeneği sunuyor.

WhatsApp, yeni özellikleri resmi olarak duyurdu, lakin kimi kullanıcılar bu özellikleri başkalarından daha erken alabilir. Resmi değişiklik kaydı, WhatsApp’ın büyük kümelerde herkesi çaldırmadan sesli sohbetleri başlatma özelliğini yayınladığını belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz