Ana Sayfa Sinema Woody Allen, Emekli Olacağını Açıkladı

Woody Allen, Emekli Olacağını Açıkladı

0
Woody Allen, Emekli Olacağını Açıkladı

Woody Allen; oyuncu, senarist, muharrir direktör ve müzisyen olarak tanımlanıyor. Her yaptığı işte kendine mahsus bir biçim yaratan ve son derece değerli işlere imza atan Allen, dünya sinemasının en değerli isimlerinden biri olarak kabul ediliyor.

2019 yılında verdiği bir röportajda, asla emekli olmayı düşünmediğini ve sinema setinde ölmeyi düşündüğü belirten Allen, hayranlarını üzecek bir karar aldı. Allen, Annie Hall, Paris’te Gece Yarısı üzere Oscar ödüllü üretimlere imza atmıştı. Yıllardır beyaz perde de ve televizyonda kıymetli işlere imza atan efsanevi isim artık emekli olma vaktinin geldiğini açıkladı.

Bir sonraki projesi roman yazmak olacak

Woody Allen, Emekli Olacağını Açıkladı - Yerli Portal

86 yaşındaki sinema imalcisi Woody Allen, yaklaşık 70 yıldır televizyon ve sinema dünyasında büyük işlere imza attı. Mesleği boyunca “en düzgün senaryo” kısmında tam 16 sefer Oscar adaylığı alan Allen, farklı alanlarda dört Oscar mükafatına sahip. Verdiği son röportajla hayranlarını üzecek açıklamalar yapan Allen, artık daha fazla sinema yapmak ya da senaryo yazmaya odaklanmak istemediğini belirtti.

Son projesi Wasp 22’yi Paris’te büsbütün Fransız oyunculardan oluşan bir takım ile çekmeye hazırlanan Allen, bu proje vizyona girdikten sonra sinema ve televizyon dünyasından emekli olacağını açıkladı. Ünlü üretimci artık hayatına roman yazarak devam etmek istiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz