Ana Sayfa Oyun Xbox, Müzik Söyleyen Oyun Kumandasını Tanıttı

Xbox, Müzik Söyleyen Oyun Kumandasını Tanıttı

0
Xbox, Müzik Söyleyen Oyun Kumandasını Tanıttı

Microsoft, Xbox Series X/S oyun konsollarını tanıttığından beri birçok işbirliğine gidiyor. Örneğin, geçtiğimiz aylarda moda devi Gucci ile iştirak kurulmuş ve buna özel olarak geliştirilen Xbox Series X tanıtılmıştı. Bunun yanı sıra Star Wars temalı oyun kumandası üzere birçok farklı eser de çıkarılmıştı.

Şimdi ise Xbox’tan farklı bir işbirliği geldi. Bu paydaşlık sonucunda tanıtılan eser ise şarkı söyleyen bir oyun kumandası. Evet, yanlış duymadınız. Şirket, hudutlu sayıda üretilen ve müzik dinlemeye imkan tanıyan kontrolcüsünü duyurdu.

Yeni kumanda, çekilişle sahiplerini bulacak

Açıklamalara nazaran yeni çıkarılan oyun kumandası, Interscope Records müzik şirketi iştirakinde oluşturuldu. Kumandanın, Benny Blanco, BTS ve Snoop Dogg’un birlikte çıkardığı ‘Bad Decisions’ müziğini içereceği söz ediliyor. Xbox, eseri ‘şarkı söyleyen birinci Xbox kumandası’ olarak tanımlıyor ve 30 bireye dağıtılacağını belirtiyor.

Kırmızı renkte olduğu görülen sonlu sayıdaki eseri kazanmak isteyenlerin çekilişe katılması gerekiyor. Çekiliş için aranan tek kaide ise 18 yaşın üstünde olmak. Bu şahıslar, Xbox’ın resmi Twitter hesabını takip ederek paylaşılan gönderiyi ‘#BadDecisionsSongXboxSweepstakes’ etiketi ile retweetlemesi gerekiyor. Ayrıyeten Twitter hesabınızın gizli olmaması ve Xbox hesabını çekilişe katıldıktan sonra takip etmeye devam etmeniz gerektiğini de belirtelim. Şirket, sonuçların 25 Ağustos gününde belirli olacağını da açıklamalarına ekliyor.

Xbox, Müzik Söyleyen Oyun Kumandasını Tanıttı - Yerli Portal

Rengiyle dikkat çeken oyun kumandasının art kısmında bir hoparlörün yer aldığı görülüyor. Ön kısmında büyük bir ‘bad decisions’ yazısı yer alan eserin, bir tuş yoluyla müzik dinlemenize imkan tanıyacağı söz ediliyor. Ayrıyeten yeni kumandanın, öteki Xbox kumandaları üzere fonksiyon göreceği; yani oyun oynamak için kullanılabileceği belirtiliyor. Son olarak Bad Decisions’ın çıkışını kutlamak için bu hamleyi yaptığını belirten Xbox, Forza Horizon 5’e müzikten esinlenmiş bir görünümün ekleneceğini de aktarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz