Ana Sayfa Mobil Xiaomi 14 Ultra için geri sayım başladı

Xiaomi 14 Ultra için geri sayım başladı

0
Xiaomi 14 Ultra için geri sayım başladı

Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı belirtilen yeni amiral gemisi telefonu Xiaomi 14 Ultra, sızıntılar ve dedikodularla sıkça gündeme geliyor. Yakın vakitte aygıta ilişkin olduğu argüman edilen imgeler de ortaya çıktı. Bu üst seviye amiral gemisi telefonunun Nisan ayında tanıtılması bekleniyor. Xiaomi 14 Ultra, EEC ve IMEI sertifikalarını esasen almış durumda ve artık de Hindistan Sertifikasyon Ofisi’nin web sitesinde görüldü.

Xiaomi 14 Ultra, BIS sertifikasyonunu geçti Xiaomi 14 Ultra, BIS sertifikasyon web sitesinde 24030PN60G model numarasıyla listelendi. Bu model numarası, EEC ve IMEI veritabanında bulunanlarla birebir. BIS listelemesi, Xiaomi 14 Ultra’nın Hindistan’da piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor. Şayet bu gerçekleşirse, markanın 2021’de Mi 11 Ultra’yı piyasaya sürdükten yaklaşık üç yıl sonra Ultra modeliyle geri dönüş yapması mümkün olacak.

Xiaomi 14 Ultra için geri sayım başladı

BIS sertifikasyon listelemesinin yanı sıra, X (eski ismiyle Twitter) kullanıcısı, Xiaomi 14 Ultra’nın kod ismi Xiaomi Suiren olan Geekbench skorlarını da paylaştı. Aygıt, bu performans test platformunun tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 2,267 ve 6,850 puan aldı.

Sızdırılan manzaralara nazaran Xiaomi 14 Ultra, büyük bir kare kamera çıkıntısına sahip olacak. Yaklaşmakta olan amiral gemisi, ekran altı kamera teknolojisi, uydu irtibatı ve ultrasonik parmak izi tarayıcı özelliklerine sahip olacağı tez ediliyor. Ayrıyeten 1440p çözünürlüğünde dört istikametli kavisli bir ekranla gelmesi bekleniyor. Xiaomi 14 Ultra’nın dört adet 50MP kamera sensörüne sahip olacağı ve ana lensin Sony LYT 900 sensörü kullanacağı söyleniyor. Cihazın amiral gemisi bir model olması nedeniyle Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile güçlendirilmesi bekleniyor.

Sonuç olarak, Xiaomi 14 Ultra, donanım ve teknoloji açısından hayli etkileyici özelliklere sahip bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek çözünürlüklü ekranı, gelişmiş kamera sistemi ve güçlü işlemcisiyle, teknoloji severlerin ilgisini çekmeye aday görünüyor. Ayrıyeten, Xiaomi’nin Hindistan pazarına bu modelle dönüş yapması, markanın bu bölgedeki varlığını güçlendirebilir. Yeni teknolojilerle donatılmış bu amiral gemisinin, piyasaya çıktığında teknoloji dünyasında büyük bir tesir yaratması bekleniyor. Xiaomi 14 Ultra’nın, üst seviye özellikleri ve yenilikçi dizaynıyla kullanıcıların beklentilerini karşılayacağı ve pazarda değerli bir yer edineceği öngörülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz