Ana Sayfa Otomobil Yeni Volvo teknolojileri Avrupa’ya yayılıyor!

Yeni Volvo teknolojileri Avrupa’ya yayılıyor!

0

{iframe}

Volvo teknolojileri ile dikkat çeken araba üreticilerinden biri. Güvenlik konusunda rakiplerinin bir adım önünde olmak isteyen otomotiv devi, konuşan arabalarını Avrupa’ya yayıyor.

Güvenlik tedbirleri konusunda rakiplerinin bir adım önünde olmak isteyen İsveç merkezli araba üreticisi Volvo, yeni güvenlik sistemlerini tüm Avrupa’da yaygınlaştırmaya başlıyor. Şirket, yaptığı duyuruyla Avrupa’daki arabaların birbiriyle konuşacağını duyurdu.

Volvo’dan birbiriyle konuşan otomobiller!

2016’da Norveç’te ve İsveç’te faal olarak kullanılmaya başlanan Tehlikeli Işık Uyarısı ve Kaygan Yol Uyarısı, öbür Avrupalı kullanıcılar tarafından da kullanılmaya başlanacak. Bu sistemlerle arabalar birbirlerini kaygan yollarda ve öteki tehlikeli durumlarda uyaracak.

2020 yılından itibaren tüm Volvo modellerinde bu güvenlik tedbirlerini standart olarak görmeye başlayacağız.

Peki bu güvenlik sistemleri nasıl çalışıyor?

Tehlikeli Işık Uyarısı etkinleştirildiğinde, ağa bağlı tüm Volvo arabalar bir ikaz bildirisi alıyor. Trafik sıkışıklığı ya da gibisi durumlarda arabalar birbirine haber veriyor. Bunun için şoförün bu uyarıyı açması gerekiyor.

Kaygan Yol Uyarısı ise otomatik olarak çalışıyor. Sistem, araçtaki direksiyon, fren ve hızlanma sensörlerinden data topluyor ve yol durumunu tahlil ediyor.

Otomobillerin kaydettiği bu bilgiler Yol İdaresi’ne de iletilecek. Böylelikle yol bakımı ve trafik üzere aksiliklerden çok daha süratli biçimde haber alınabilecek.

Volvo bu teknolojileri ilerleyen vakitte öbür araba üreticileri ile de paylaşacak üzere duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz