Ana Sayfa Mobil ‘Yenilenmiş Telefon’ Satışları Tüm Dünyada Patlama Yaşadı

‘Yenilenmiş Telefon’ Satışları Tüm Dünyada Patlama Yaşadı

0
‘Yenilenmiş Telefon’ Satışları Tüm Dünyada Patlama Yaşadı

Üst düzey sıfır bir akıllı telefon almak pek çoğumuz için neredeyse ‘hayal’ haline gelmiş durumda. Akıllı telefon fiyatları ülkemizde astornomik bir süratle artış yaşıyor olsa da dünyanın geri kalanında da sabit olduğunu söylemek sıkıntı. Bu nedenledir ki sadece biz değil, dünyanın başka noktalarındaki tüketiciler de sıfır akıllı telefon alırken birkaç sefer düşünüyorlar…

Yüksek akıllı telefon fiyatlarına en uygun tahlil, yenilenmiş telefonlar üzere görünüyor. Teşhir eserlerinin ya da ikinci el telefonların yetkili ve lisanslı servislerce modül değişimleri ve tamiratları yapılarak sıfıra yakın performansla kullanıma hazır hale getirilmiş versiyonları olan yenilenmiş telefonlar, dünya çapında patlama yaşamış durumda.

Sıfır ancak değerli telefon yerine ucuz fakat ‘yenilenmiş’ telefon tercih ediliyor

'Yenilenmiş Telefon' Satışları Tüm Dünyada Patlama Yaşadı - Yerli Portal

Sıfıra yakın olacak biçimde tamir edilen ‘yenilenmiş telefonlar’, doğal olarak sıfır eserlerden daha ucuz oluyor. Paylaşılan datalara nazaran geçtiğimiz yıl, yenilenmiş telefon satışlarında yüzde 15 düzeyinde bir artış görüldü ve yenilenmiş telefon satışları tarihin en yüksek düzeyine ulaştı. İddia edebileceğiniz üzere en fazla tercih edilen yenilenmiş telefonlar Samsung ve Apple marka olanlardı.

Pazar pazar incelendiğinde; Güney Amerika pazarında yenilenmiş telefon satışları bir evvelki yıla nazaran yüzde 29 arttı. Hindistan’da da yenilenmiş telefon satış oranı yüzde 25 arttı. Üçüncü sıradaki ABD’de yükseliş yüzde 15 olurken, Çin’deki yükseliş yüzde 10 olarak kaydedildi. Dünya geneline bakıldığında ise artış yüzde 15 seviyesinde oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz