Ana Sayfa Mobil YouTube Music’in En Yeni Özellikleri Kullanıma Sunuldu!

YouTube Music’in En Yeni Özellikleri Kullanıma Sunuldu!

0
YouTube Music’in En Yeni Özellikleri Kullanıma Sunuldu!

Dünyanın en tanınan çevrimiçi görüntü ve canlı yayın platformu YouTube’un müzik uygulaması olarak birkaç yıldır hayatımızda olan YouTube Music, kullanıcıların güzeline gidecek yepisyeni özellikler yayınladı. Tecrübe açısından kesimdeki en büyük rakibi olan Spotify’dan hala çok fazla geride olan YouTube Music, yapılan çalışmalarla ortadaki farkı kapatmaya çalışıyor gibi görünüyor. 

YouTube Music için kullanıma sunulan özelliklerden birincisi müzik kelamları ile ilgili oldu. O denli ki bu uygulama, aslında şarkı sözlerini destekliyordu ancak kapsamı çok kısıtlıydı. “MusixMatch” isimli şirketle bir mutabakat yaptığını açıklayan platform, bu mutabakat ile çok daha fazla müzik için müzik kelamı sunulacağını duyurdu. Müzik kelamı özelliğinin kullanıcılar üzerinde olumlu tesiri olduğundan bahseden yetkililer, bu husustaki çalışmaları sürdürdüklerini belirtiyorlar.

Son bir haftada en çok dinlediğiniz müzik ve müzikçileri görebileceksiniz!

Youtube Music'In En Yeni Özellikleri Kullanıma Sunuldu! - Yerli Portal

YouTube Music için hazırlanan bir öteki yeni özellik de son bir haftada en çok dinlediğiniz müzik ve müzikçileri gösterebilmek oldu. Kullanıcılar bundan sonraki süreçte o hafta boyunca en çok dinledikleri şarkıyı, kaç kere dinledikleriyle birlikte görecekler. Ayrıyeten en çok dinlenen sanatkarlar da gösterilecek. Lakin bu listeleme, en çok dinlenen 5 şarkı ile en çok dinlenen 5 müzikçi olarak karşımıza çıkacak. Bu özellikten faydalanmak için uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan profil fotoğrafına dokunmanız, akabinde da “Kanalınız” kısmına girmeniz gerekecek.

YouTube Music’e gelen yeni özellikler bunlardan ibaret değil. O denli ki uygulamanın şarkı radyosu teklifleri de elden geçirildi. Ayrıyeten kullanıcılar, bundan sonra çalma listelerinin büyüklüğü ne olursa olsun müzik önerisi almaya devam edecekler. Geçmişte, mobilde 20 modül altı, webde ise 100 kesim altı çalma listeleri için teklifler vardı. Son bir yenilik olarak; arama yapılarak çalınan bir müzik bittiğinde, bundan sonra Otomatik Oynatma teklifleri çalınacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz