Ana Sayfa Otomobil Yüzde yüz elektrikli Aston Martin podyumda!

Yüzde yüz elektrikli Aston Martin podyumda!

0
Yüzde yüz elektrikli Aston Martin podyumda!

{iframe}

İlk büsbütün elektrikli Aston Martin, duyurulmasından yaklaşık dört sene sonra ortaya çıktı. Mevcutta akaryakıtlı motor kullanan Aston Martin Rapide‘e benzeyen dizaynıyla “Rapide E” Salı günü Şangay Araba Fuarı‘nda kullanıcıların beğenisine sunuldu. Aracın fiyatı ise açıklanmadı.

Tek şarj ile 321 KM!

800 voltluk 65kWh pil ile gelecek olan Aston Martin, tek pil dolumu ile 321 KM seyahat edebilecek. Art aksa monte edilen ikiz motor 600 beygir güç üretecek ve aracı saatte 250 KM azamî sürate kadar çıkarabilecek. Bu da epeyce süratli bir halde gerçekleşecek. Aston Martin Rapide E 0-100 KM sürate dört saniyenin altında ulaşacak. Yüksek süratli bir şarj takılması durumunda ise aracın aküsü saatlik 500 KM gidebilecek kadar dolabilecek.

Otomobil, direksiyonun ardında yer alan 10 inçlik dijital gösterge paneli ile donatılmış. Gösterge panelinin ortasında ise 8 inçlik bir başka panel yer almakta. Bu panel, bilgi ve cümbüş vazifeleri için kullanılacak. Araç, Apple CarPlay ve Android Auto destekleyecek.

Yüzde Yüz Elektrikli Aston Martin Podyumda! - Yerli Portal

Kaputta Rapide modeline kıyasla küçük farklar yer almakta. Bunlar jantlar, aracın aksanlarının rengi üzere küçük farklar olarak yer alıyor. Ancak, kaputun altında büsbütün farklı bir senaryo görünmekte. Araç, elektrikli olması sebebiyle klasik bir motorla gelmiyor. Ayrıyeten akaryakıt deposu bulunmayan araç, Rapide modeline nazaran çok daha hafif.

Yüzde Yüz Elektrikli Aston Martin Podyumda! - Yerli Portal

Rapide E, Aston Martin için güç bir periyotta duyuruldu. Aston Martin aracı duyurmadan evvel, yüzlerce çalışanının işten çıkarttı. Ve maliyetleri düşürme kararı alarak, küçülme yoluna gitti. Bu nedenle aracın çıkıp çıkmayacağı belirsizliğini korurken, sürpriz gerçekleşti ve araç duyurulmasından 4 sene sonra kullanıcılarla buluştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz