Ana Sayfa Mobil Birinci Defa Bir Tweet, Paylaşıldıktan Sonra Düzenlendi

Birinci Defa Bir Tweet, Paylaşıldıktan Sonra Düzenlendi

0
Birinci Defa Bir Tweet, Paylaşıldıktan Sonra Düzenlendi

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter, uzun bir müddettir tweet düzenleme özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Getiğimiz devirlerde, bu özelliğin nasıl görüneceğine dair birkaç bilgiye erişmiş olsak da özelliğin tüm ayrıntılarıyla ilgili bilgi sahibi olamamıştık. Şimdiyse bu hususla ilgili çok değerli bir gelişme yaşanmış durumda.

Twitter, fiyatlı abonelik sistemi olan Twitter Blue‘ya ilişkin resmi hesaptan bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşım, tweet düzenleme özelliğinin nasıl çalışacağını gözler önüne seriyordu. Gelin lafı daha fazla uzatmayalım ve Twitter’ın paylaşımına yakından bakalım.

İşte düzenlemiş birinci tweet karşınızda:

Tweet, ana sayfada karşınıza çıktığında bu türlü görünecek. Son düzenleme tarihi yerine sadece bir kalem simgesi ile düzenlendiğini görebileceksiniz.

Birinci Defa Bir Tweet, Paylaşıldıktan Sonra Düzenlendi - Yerli Portal

Yukarıda, Twitter Blue hesabından yapılan bir paylaşımı görüyorsunuz. Bu paylaşımda “Merhaba. Bu paylaşım tweet düzenleme butonunun çalıştığından emin olmamızı sağlayan bir testtir. İşlerin nasıl gittiğini size bildireceğiz.” biçiminde bir metin bulunuyordu. Bu metnin çabucak altında ise “Son düzenleme” ile ilgili bilginin verildiği tıklanabilir bir kısımla karşılaşıyoruz. Bu kısım, daha evvelki periyotlarda sırf paylaşımın yapıldığı saati gösteriyordu.

“Son düzenleme” seçeneğine tıkladığınızda şöyle bir ekranla karşılaşıyorsunuz

Birinci Defa Bir Tweet, Paylaşıldıktan Sonra Düzenlendi - Yerli Portal

“Son düzenleme” seçeneğine tıkladığınızda; Twitter Blue hesabından yapılmış orijinal paylaşımı görüyorsunuz. Bu paylaşımda yalnızca “Merhaba. Bu paylaşım tweet düzenleme butonunun çalıştığından emin olmamızı sağlayan bir testtir.” sözü kullanılıyor. Yani tweetin geri kalanı, düzenlendikten sonra eklenmiş durumda.

Twitter’ın paylaşımına baktığımızda, paylaşımların düzenlemeden evvelki hallerinin nasıl görüneceğini de anlamış oluyoruz. Lakin yaklaşmakta olan özellik ile ilgili hala bilinmeyenler var. Örneğin; düzenleme geçmişini gizleme üzere bir seçeneğin olup olmadığı bilinmiyor. Ayrıyeten bir tweet için sınırsız düzenleme imkanı tanınıyor mu yoksa bir yahut birkaç kere mi düzenleme yapacağız konusu da belli değil. Tüm bunlara ek olarak, tweet düzenleme özelliğinin başlangıçta Twitter Blue aboneleri için olabileceğini söyleyebiliriz. Fiyatsız Twitter kullanıcılarının bir müddet daha beklemeleri gerekebilir üzere duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz