Ana Sayfa Sosyal Medya Elon Musk: Paralı Mavi Tik Tekrar Kullanılabilir Olacak

Elon Musk: Paralı Mavi Tik Tekrar Kullanılabilir Olacak

0
Elon Musk: Paralı Mavi Tik Tekrar Kullanılabilir Olacak

Adeta Elon Musk’ın bakkalı haline gelen dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Bundan birkaç gün evvel askıya alınan Twitter Blue isimli abonelik sistemi ile ilgili Elon Musk‘tan yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklama, Twitter Blue’nun ne vakit yeniden kullanılabilir olacağını gözler önüne seriyor.

Twitter Blue, platformun aylar evvel duyurduğu bir özellikti. Kullanıcılar, bu abonelik sistemi sayesinde bazı ayrıcalıklara sahip oluyorlardı. Elon Musk sonrası periyotta ise Twitter Blue abonelerinin doğrulanmış hesap rozeti de alabilecekleri açıklandı. Fakat parayı veren herkesin mavi tik alması, kimin gerçek kimin geçersiz hesap olduğu karmaşasını doğurdu. Hal bu türlü olunca da Twitter Blue’nun askıya alınmasına karar verilmişti.

Twitter Blue, 29 Kasım’da tekrar kullanıma açılacak

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, “Twitter’ın doğrulama sistemi 29 Kasım’da yeniden başlatılacak.” sözünün kullanıldığını görüyoruz. 

Doğrulanmış hesap rozetini aldıktan sonra isim değiştirmek isteyen kullanıcının beklemesi gerekecek!

Doğruladıktan sonra insanların isimlerini değiştirmelerine izin verecek misiniz?” formunda bir soru yönelten bir kullanıcıya karşılık veren Elon Musk, “Doğrulanmış isminizi değiştirmek, ismin Hizmet Koşulları’na uygunluğu Twitter tarafından onaylanana kadar onay işaretinin kaybolmasına neden olacaktır.” tabirlerini kullandı.

29 Kasım, Twitter’daki gerçek-sahte hesap kavgalarını sona erdirecek bir tarih olabilir üzere görünüyor. Lakin her şeye karşın, doğrulanmış hesap rozetinin bundan sonra parayla alınabilecek olması, riskin asla sıfıra inmeyeceği anlamına geliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz