Ana Sayfa Sosyal Medya Elon Musk, Twitter’da Uzaktan Çalışmayı Yasakladı

Elon Musk, Twitter’da Uzaktan Çalışmayı Yasakladı

0
Elon Musk, Twitter’da Uzaktan Çalışmayı Yasakladı

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter, kısa bir müddet evvel milyarder iş insanı Elon Musk tarafından satın alındı. Tüm idare şurasını tesfiye ettikten sonra CEO’luk koltuğuna geçen Musk, platformu kendi aldığı kararlar doğrultusunda yönetmeye başladı. Şimdiyse Elon Musk’tan dikkat çeken bir atılım geldi.

Twitter işvereni, tüm çalışanlara ilk e-postasını gönderdi. Bu değerliydi çünkü Twitter’ın nasıl yönetileceğine ait bilgiler veriliyordu. Bloomberg‘in ulaştığı e-postada, Elon Musk’ın Twitter’la ilgili kıymetli bir kararı da yer alıyordu.

Elon Musk, Twitter’daki uzaktan çalışma devrini resmen bitirdi!

Elon Musk, Twitter'Da Uzaktan Çalışmayı Yasakladı - Yerli Portal

COVID-19 pandemisi, iş hayatını büyük ölçüde değiştirdi. Dev şirketlerin birçoğu, uzaktan çalışma metodunu benimsemiş durumda. Lakin Elon Musk, bunun hakikat olmadığını düşünüyor üzere görünüyor. Çünkü Twitter çalışanlarına gönderilen e-postada, uzaktan çalışma uygulamasının sona erdiği belirtildi. Elon Musk, tüm çalışanların haftada en az 40 saat boyunca Twitter ofisinde bulunmaları için davette bulundu. Twitter’ın işvereni, istisnai durumlar için şahsen müsaade vereceğini de kelamlarına ekledi.

Elon Musk’ın gönderdiği e-postada sadece uzaktan çalışma ile ilgili açıklamalar yoktu. “Önümüzde çetin bir yol var ve başarılı olmak için ağır bir çalışma gerektirecek.” biçiminde bir cümle kuran Musk, çalışanların hangi işe odaklanması gerektiğini de açıkladı. Elon Musk, “Önümüzdeki birkaç gün içindeki en büyük öncelik, doğrulanmış botları/trolleri/spamları bulup askıya almak.” sözlerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz