Ana Sayfa Nasıl Yapılır? Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

0
Facebook hesabını kalıcı olarak silme

{iframe}

Facebook hesabını kalıcı olarak silme ve bir daha açılmamasını sağlamak isteyenlerin, hesaplarını kapatmak için dondurma süreci yerine büsbütün silme sürecini uygulamaları gerekiyor. Fakat hesabınızı büsbütün silme, yani Facebook hesabını kalıcı olarak silme öncesi bilmeniz gerekenleri de açıklayalım. İşte Facebook hesap silme Türkçe anlatımı.

Facebook hesap silme Türkçe anlatımı

Facebook hesabı silmeden evvel bu ayrıntılara dikkat edin!

Hesabınızı kapattığınızda şayet sayfanız yahut gruplarınız var ve o sayfa ve kümelerin da tek yöneticisi sizseniz, hesapla birlikte sayfa yahut kümelerde silinecektir. (Sayfanın silinmemesi için ikinci bir yönetici eklenebilir.) Tekrar de uygulama 14 gün beklemeden silme üzere bir fikriniz varsa, şimdilik bunun mümkün olmadığını hatırlatmak isteriz.

Silinen hesap bir daha hiçbir biçimde yine açılamıyor. Bu nedenle Facebook hesap silme öncesinde iki sefer düşünün.

Uygulama üzerinde yaptığınız birtakım şeylerse hesabınızda tutulmaz. Örnek vermek gerekirse, hesabınızı silseniz bile arkadaşınıza gönderdiğiniz mesajlar onda kayıtlı kalabilir. Bu bilgiler, siz hesabınızı sildikten sonra da kalır.

Hesabınızı sildiğinizde başka beşerler sizin profilinizi hiçbir formda görmeyecektir. Tekrar de tüm bilgilerin silinmesi oldukça vakit alabilir. Hesabınıza bağlı durum güncellemeleri, fotoğraflar ve videolar yedek bir sistemde tutulmaktadır. Tüm dataların ortadan kalkması için 90 güne kadar beklemeniz gerekebilir. Bu müddet sizin 2 haftalık Facebook Hesap Silme sürecinizden bağımsız ilerler.

Facebook hesap silme nasıl yapılır?

Hesabınızı silmeden evvel, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki bağlantıdan Uygulama Ayarlarını açmanız gerekiyor.

Uygulama Ayarları’nı açmak için buraya tıklayın

Daha sonra uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan “x” ile kaldırıyoruz. Bunu yapmadığınız takdirde hesabımız kapanmıyor. Zira, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını isteniyor.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme - Yerli Portal

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Uygulamaları sildikten sonra aşağıdaki irtibata giderek “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Hesabınızı silmek için buraya tıklayın

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme - Yerli Portal

Son olarak açılacak pop-up penceresine şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme - Yerli Portal

Facebook hesap silme süreci sonrası 2 hafta boyunca hesabınızı hiçbir halde açmamanız gerekiyor. Aksi takdirde hesap kapatma süreciniz sıfırlanabilir ve yine hesap kapatmak ile uğraşabilirsiniz.

:: Daha evvel hesabınızı sildiniz mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz