Ana Sayfa Sinema Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Sinema Olabilir

Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Sinema Olabilir

0
Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Sinema Olabilir

Hemen çabucak herkesin sevdiği sinema ve kitapları sorduğunuzda bunların ortasında Harry Potter’ın yer aldığını görebilirsiniz. 1997 yılında yayınlanan birinci kitap ve 2001 yılındaki birinci sinemanın akabinde rekorları alt üst etmiş ve devasa bir hayran kitlesine kavuşmuştu. Bugün bile pek çok insanın dönüp dönüp tekrar izlediği ve okuduğu bu seri, J. K. Rowling’in hayatını değiştirmiş ve dünyanın en büyük ticari markalarından birinin yaratılmasına ön ayak olmuştu.

Özellikle sinemaların sona ermesinin akabinde herkes Harry Potter kozmosunun sonunun geldiğini düşünürken tanıtılan Fantastik Canavarlar sinemaları ve Harry Potter ve Lanetli Çocuk isimli tiyatro oyunu, hayranları ziyadesiyle heyecanlandırmıştı. Sinemalar her ne kadar hayal kırıklığı yaratsa da tiyatro oyunu ziyadesiyle sevilmişti.

Warner Bros. tiyatro oyununu beyaz perdeye taşımak istiyor

Harry Potter Ve Lanetli Çocuk, Sinema Olabilir - Yerli Portal

Bugün ortaya çıkan birtakım bilgilere nazaran Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, ellerindeki en büyük markalardan birisi Olan Harry Potter’ı yeniden canlandırmak için planlar yapıyor. Bu planların içinde en dikkat çekeniyse Lanetli Çocuk tiyatro oyununu serinin yeni “devam filmi” olarak beyaz perdeye aktarmak. Zaslav, geçtiğimiz gün verdiği bir röportajda da 15 yıldır bir Harry Potter sineması yapmadıklarını belirtmiş ve hayranlardan özür dileyerek bu seriyi yine canlandırmak istediğini açıkça tabir etmişti.

Tabii ki bu süreçte her ne kadar Fantastik Canavarlar üçlemesi yayınlanmış olsa da bu sinemaların birer “Harry Potter” sineması olmadığını ve yalnızca Harry Potter cihanında geçen yan kıssalar olduklarının da altını çizelim.

Peki “Lanetli Çocuk” neyi anlatıyor?

Harry Potter Ve Lanetli Çocuk, Sinema Olabilir - Yerli Portal

Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyunu, son kitapta ve sinemalarda yaşanan olaylardan tam 15 yıl sonrasını husus alıyor. Artık sıradan bir yetişkin olan Harry, Büyü Bakanlığı’nda Büyü Yasama Komitesi’nin başına geçmiştir. Potter’ın büyük oğlu Albus Severus ise Hogwarts’daki birinci yılı için hazırlanmaktadır. Fakat Albus Severus ve arkadaşı Scorpius da babaları Harry Potter ve Draco Malfoy’un müsaadeden gidecek ve daha birinci yıllarında belayı kendilerine çekeceklerdir. Karşılaştıkları tehlikeler hem büyücülerin hem de muggle’ların geçmişini, bugününü ve geleceğini tehlikeye atabilecek kadar büyüktür.

Warner Bros. her ne kadar “Lanetli Çocuk” oyunun bir sinema olarak çekilip çekilmeyeceği konusunda resmi bir açıklama yapmamış olsa da hayranlar, tiyatro oyunu yayınlandığından beri bunu istiyordu. Şirketin hayranları dinleyip dinlemeyeceği ise şu anda bilinmeyen.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz