Ana Sayfa internet Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır?

0
Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnternetten basitçe eser satabileceğiniz yahut satın alabileceğiniz bir platform olan Letgo, günümüzde epey tanınan bir biçimde kullanılmaya devam ediliyor. Örneğin, bilgisayarınızı satmak istiyorsunuz. Letgo taşınabilir uygulamasını süratlice açıp, birkaç adımda bilgisayarınızı satılığa çıkarabilirsiniz. Letgo, öbür ilan platformlarına nazaran çok daha kolay bir arayüzü, kolay ilan verebilme özelliği üzere ayrıntılar ile kendisini daha ön plana çıkarabiliyor. Şayet mevcut bir Letgo hesabınız var ise ve bu hesabı silmek istiyorsanız, sizler için kolay ve süratli bir halde letgo hesap silme nasıl yapılır rehberini hazırladık.

Letgo, bilhassa arama yaparken pozisyonunuza yakın ilanları ön plana çıkardığı için daha süratli alışveriş yapabilmenizi de sağlıyor. Örneğin, siz İzmir’in Bornova ilçesinde yaşıyorsunuz. Letgo’dan “ikinci el bilgisayar” aramasını yaptığınızda, birinci olarak Bornova ilçesindeki ilanlar ile karşılaşacaksınız. Bunun ayarlamasını, arama panelindeki filtreleme ayarlarından çarçabuk yapabilirsiniz. Diyelim ki Letgo kullanıcısısınız ve hesabınızı artık kullanmak istemiyorsunuz. Bu nedenle de hesap silme sürecine başvurdunuz. Sizler için, süratli ve kolay bir şekilde Letgo hesap silme adımlarını çabucak aşağıda anlattık.

Letgo hesabı nasıl silinir?

Adım #1: Letgo uygulamasını başlatın
Adım #2: Hesap kısmına gelin
Adım #3: Ayarlar butonuna tıklayın
Adım #4: Hesabımı ve bilgilerimi sil butonuna tıklayın
Adım #5: Karşınıza çıkan ihtardan sonra tekrardan hesabı sil butonuna basın
Adım #6: Hesabınızın silinmesini bekleyin

İlk olarak, Letgo hesabı silinir mi?

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Geçtiğimiz yıllarda, Letgo hesabınızı silmek için bir ekip adımlardan geçmeniz gerekiyordu. Letgo hakkında geri dönüşleri sağladıktan sonra Letgo hesabınızı silebiliyordunuz. Letgo’nun sağladığı yeni arayüz güncellemeleri ile bu süreç çok daha kolaylaştı diyebiliriz. Profiliniz üzerinden sadece birkaç adımı yerine getirerek, Letgo hesabınızı silebilirsiniz. Letgo hesabınızı silme sürecini gerçekleştirdikten çabucak sonra hesabınız silinmeyecektir. Letgo, hesap silme talebinizi incelemeye alacak ve 48 saat içinde hesabınız otomatik olarak silinecektir.

Letgo hesap silme nasıl yapılır?

Adım #1: Letgo uygulamasını başlatın

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

İlk olarak hesabınız üzerinde ayarlamalar yapabilmek için Letgo uygulamasını başlatın. Birebir süreçleri Letgo web sitesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Adımlar tamamiyle birebir olmakla birlikte, şayet yanınızda bir akıllı telefon yok ise yahut Letgo yüklü değilse, web sitesi üzerinden de birkaç adımda çarçabuk halledebilirsiniz. Biz sizlere taşınabilir uygulama üzerinden adımları göstereceğiz.

Adım #2: Hesap kısmına gelin

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Aşağıda kimi butonlar göreceksiniz. Bu butonlar sayesinde ilandaki eserlerinize gelen iletileri görüntüleyebilir, yeni bir eser satmak için adımlar atabilir ve profilinizi görüntüleyebilirsiniz. En sağ tarafta bulunan Hesap butonuna tıklayarak kendi profilinize geçiş yapın. Karşınıza ayarlamalar yapabileceğiniz, statünüzü gösteren profil ekranı çıkacak

Adım #3: Ayarlar butonuna tıklayın

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Profil fotoğrafınızın biraz altında kimi menü butonları bulunuyor. Bu menü butonlarının her biri farklı işleve sahipken, biz Ayarlar menüsüne gideceğiz. Bu menüden hesabımız ve uygulama ile ilgili ayarlar yapabilirken, birebir vakitte hesabımızı da silebiliyoruz. Daha evvel Letgo’da hesap silmek için bir grup geri dönüşlerde bulunmak üzere uğraştırıcı adımlar bulunuyordu. Lakin şu an ayarlar sekmesinden kolaylıkla hesabınızı silebiliyorsunuz.

Adım #4: Hesabımı ve bilgilerimi sil butonuna tıklayın

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Ayarlar menüleri ortasındaki hesabımı ve bilgilerimi sil butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu buton, Letgo hesabınızı silmek için atacağınız birinci adım. Daha sonrasında aslında 1-2 adım daha ilerleyip, Letgo hesap silme talebini göndermiş olacaksınız. Bu adımdan evvel Letgo hesabınızı silmek istediğinizden emin olmanız gerekiyor. Zira Letgo’da sattığınız ilanlar, iletileriniz, arattığınız ilanlar ve arama kriterleri üzere bilgilerin tamamı silinecek. Tekrardan Letgo kullanmak için yeni bir hesap açmanız gerekecek. Bu nedenle bu süreci yapmaktan emin olmalısınız.

Adım #5: Karşınıza çıkan ihtardan sonra tekrardan hesabı sil butonuna basın

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Karşınıza son olarak hesabı silmek istediğinizden emin misiniz butonu çıkacak. Bu butonların üzerinde, hesabınızı sildikten sonra nelerin olacağı ve hesabınızı sildiğinizde kaybedeceğiniz ayrıntılar bulunuyor. Bu bilgilendirmeyi okuduktan sonra şayet tekrar hesabınızı silmek istiyorsanız, Hesabı Sil butonuna tıklayarak hesabınızı çarçabuk silebilirsiniz. Hesabı sil butonuna tıkladığınızda hesap silme talebiniz Letgo’ya gönderilmiş olacak.

Adım #6: Hesabınızın silinmesini bekleyin

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Hesabı sil butonuna bastıktan sonra hesap silme talebiniz Letgo takımına yönlendirilmiş olacak. Bu talebiniz, süreci tamamladıktan sonraki 48 saatte otomatik olarak gerçekleşecek ve hesabınız kapanmış olacak. Şayet hesabınızı kapatmaya mahzur bir durum var ise, bu durum size bildiriliyor. Hesabı sil talebi oluşturduktan sonraki saatlerde, Letgo hesabınız otomatik olarak silinmiş olacak. Letgo’daki datalarınız, firmada 30 gün boyunca yedeklenecek. Siz tekrardan Letgo’ya dönmek istediğinizde yeni bir hesap açmak zorundasınız. Datalarınız Letgo’da yedeklense bile, siz tekrardan o datalara ne yazık ki ulaşamazsınız.

Sizler için letgo hesap silme nasıl yapılır rehberini hazırladık. Şayet artık bir şey alıp yahut satmak istemiyorsanız ve Letgo platformu ile işiniz kalmadıysa, üstteki adımları takip ederek hesabınızı çarçabuk silebilirsiniz. Üstte da söylediğimiz üzere, hesabınız direkt olarak silinmeyecektir. Hesabı sil adımını tamamladıktan sonra talebiniz Letgo’ya ulaşacak, inceleme sonucunda hesabınız silinecektir. Siz datalarınızı silmiş olsanız bile, bilgileriniz 30 gün boyunca Letgo’da saklanacak. 30 günün sonunda da bilgileriniz silinmiş olacak. Siz tekrar Letgo’ya dönmek istediğinizde, yeni bir hesap açmak zorunda kalacakasınız. Sizler daha evvel Letgo kullandınız mı? Kullandıysanız uygulama ile ilgili tecrübelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz