Ana Sayfa Mobil ‘mini’ Yerine Gelecek iPhone, “iPhone 14 Plus” Olacak

‘mini’ Yerine Gelecek iPhone, “iPhone 14 Plus” Olacak

0
‘mini’ Yerine Gelecek iPhone, “iPhone 14 Plus” Olacak

Apple’ın önümüzdeki hafta tanıtacağı yeni iPhone 14 serisi, son iki yıldır piyasaya sürülen ‘mini’ modele sahip olmayacak. Daha evvel paylaşılan bilgiler, şirketin ‘mini’ modelinin umulduğu kadar başarılı olamadığını, bu nedenle farklı bir model getireceğine işaret etmişti.

Apple’ın birinci kere iPhone 14 serisiyle birlikte sunacağı yeni model, Pro ve Pro Max aygıtları ortasındaki farkla misal biçimde standart modelin büyük ekranlısı olacaktı. Ama bu modelin taşıyacağı isim hakkında bugün yeni bir bilgi geldi. Daha evvel yalnızca ‘iPhone 14 Max’ olarak anılan telefonun farklı bir isimle piyasaya sunulacağı ortaya çıktı.

Yeni model, iPhone 14 Plus olacak:

'Mini' Yerine Gelecek Iphone, &Quot;Iphone 14 Plus&Quot; Olacak - Yerli Portal

  • iPhone 14 Plus için üretilen kılıfın ambalajı.

Sektör kanyaklarından gelen yeni bilgiye nazaran iPhone 14 serisinin standart modelinin özelliklerini taşıyacak olan büyük ekranlı model, ‘iPhone 14 Plus’ ismini taşıyacak. Böylece yeni iPhone serisi, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinden oluşacak.

Peki iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ortasında nasıl bir fark olacak?

iPhone 14 serisinin Pro olmayan bu modellerinde, iPhone 13 serisinde kullanılan Apple’ın A15 Bionic işlemcisi yer alacak. Lakin iki modeli birbirinden ayıran tek şey ekran büyüklüğü olacak. Standart iPhone 14; 6,1 inçlik ekrana yer verirken iPhone 14 Plus, Pro Max ile birebir biçimde 6,7 inçlik ekrana yer verecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz