Ana Sayfa Donanım NVIDIA ve Microsoft’tan Muhteşem Bilgisayar Paydaşlığı

NVIDIA ve Microsoft’tan Muhteşem Bilgisayar Paydaşlığı

0
NVIDIA ve Microsoft’tan Muhteşem Bilgisayar Paydaşlığı

Yeni RTX 4000 serisiyle tüketici ekran kartı dünyasındaki liderliğini tekrar kanıtlayan NVIDIA, bugün büyük bir iştirakle gündeme geldi. Şirket, Microsoft ile “en güçlü yapay zekâ muhteşem bilgisayarlardan birini” üretmek için çok yıllı iştirak kurduğunu duyurdu.

Geliştirilecek üstün bilgisayar hakkında paylaşılan ayrıntılara nazaran bilgisayarın gayesi, yapay zekâyı eğitmek ve geliştirmek için gereken çok yüksek süreç gücünü karşılamak olacak. Olağan bu yapay zekâlar ortasında de metni görsele çeviren DALL-E üzere teknolojiler de olacak.

NVIDIA’nın en güçlü GPU’larından yüzlercesi kullanılacak:

Nvidia Ve Microsoft'Tan Muhteşem Bilgisayar Paydaşlığı - Yerli Portal

Microsoft’un Azure bulut altyapısından faydalanacak olan bilgisayar, NVIDIA’nın en güçlü grafik süreç ünitelerinden H100 ve A100’den yüzlercesine yer verecek. Bununla birlikte bilgisayar, NVIDIA’nın yapay zekâ geliştiricileri için sunduğu Quantum-2 Infiband platformundan da faydalanacak.

“Yapay zekâ teknolojileri gelişiyor, sanayide yer ediniyor”

NVIDIA Kurumsal Bilgi Süreç Lider Yardımcısı Manuvir Das, yapay zekâ teknolojilerinin giderek geliştiğini ve sanayide yer edinmesinin hızlandığını vurguladı. Das, Microsoft ile iştirakleriyle araştırmacılar ve şirketlere son teknoloji yapay zekâ altyapısı ve yazılımı sunacaklarını paylaştı.

İki şirket, bunların yanı sıra Microsoft’un derin öğrenme optimizasyon yazılımı DeepSpeed’i de ortak bir biçimde geliştireceklerini söz etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz