Ana Sayfa Otomobil Otopilotlu Aracı Kandırmayı Denedik!

Otopilotlu Aracı Kandırmayı Denedik!

0
Otopilotlu Aracı Kandırmayı Denedik!

Otomobil teknolojisi günden güne artıyor. Son yıllarda karşılaştığımız en değerli özelliklerden biri ise otonom sürüş. Arabaların üzerinde yer alan radarlar ve sensörler sayesinde kendi kendine gidebildiği bu sistem, güvenlik sebebiyle şoförün aşikâr aralıklarla direksiyona dokunmasını istiyor. Zira sistemin hakikat çalışmaması, kazaya sebebiyet verebilir. Pekala direksiyona elimizi koymak yerine bir portakal yahut pet şişe ile arabası kandırmak mümkün mü? Cevabı artık görüntümüzü izleyerek öğrenebilirsiniz.

Otonom sürüş nedir?

Otonom sürüş, insan müdahalesi olmadan arabaların üzerine konumlandırılan kamera, radar, sensör üzere donanımlar ve çeşitli yazılımların birlikte çalışması sonucu kendi kendine trafiğe uygun bir formda hareket edebilmesi. Bu noktada sistemin en büyük yardımcıları ise trafik işaretleri, şerit çizgileri ve GPS üzere teknolojiler oluyor.

UYARI: Görüntümüzü gerekli tüm trafik tedbirlerini alarak hazırladık. Denemenizi katiyetle tavsiye etmiyoruz.

Siz otonom sürüş teknolojisini nasıl buluyorsunuz, sizce gelişmesi gereken istikametleri neler? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz