Ana Sayfa Mobil Samsung’dan S24’ün yapay zeka gücü için değişik itiraf

Samsung’dan S24’ün yapay zeka gücü için değişik itiraf

0
Samsung’dan S24’ün yapay zeka gücü için değişik itiraf

Samsung, bir vakitler Çin pazarında başkan pozisyondayken, 2023 yılında pazar hissesi yaklaşık olarak %2’ye düştü. Samsung Taşınabilir Kısmı Başkanı TM Roh, kaybedilen pazar hissesini geri kazanma misyonunda kıymetli adımlar atıyor. Roh, Çin pazarına uygun eserler ve yazılım optimizasyonu ile Çinli tüketicilere ulaşma uğraşı içinde olduklarını ve bu gayretlerin yavaş yavaş sonuç verdiğini belirtti.

Samsung’un bu yeni yaklaşımının bir modülü olarak, yapay zeka özelliklerine büyük kıymet veriliyor. Çin’deki Samsung telefonlarında, Google’ın dünya genelinde kullandığı Gemini Pro modelinin yerine Baidu’nun “Ernie” isimli modeli tercih ediliyor. Çin’de Android telefonlar çoklukla Google hizmetleri olmadan piyasaya sürülüyor lakin Samsung, amiral gemisi telefonlarında yapay zekaya bu kadar ağır halde odaklanmışken, bu değişikliğin yapılması biraz şaşırtan oldu.

Samsung’dan S24’ün yapay zeka gücü için değişik itiraf

Samsung’un açıklamasına nazaran, “Ernie” modelinin manaya ve içerik üretme yetenekleri sayesinde, geliştirilmiş Samsung Note Asistanı, metinleri çevirebiliyor ve uzun içerikleri tek bir tuşla net, akla yatkın organize edilmiş formatlara özetleyebiliyor. Bu özellikler, kullanıcıların geniş metinleri daha faal bir halde düzenlemesine imkan tanıyor.

Çin dışındaki kullanıcıların erişimine sunulan özelliklerle birebir fonksiyonelliğe sahip olan bu yapay zeka özellikleri, kullanıcıların web aramaları yapabilmesi için metin üzerinde belli bir alanı çevreleyebilmelerini de içeriyor. Bu özellik, Google’ın bilhassa gurur duyduğu bir işlevdi.

Sonuç olarak, Samsung’un Çin pazarında kaybettiği pozisyonu geri kazanma gayreti, mahallî tüketici tercihlerine ve teknolojik altyapıya uygun yenilikçi tahliller sunma tarafında ilerliyor. Yapay zeka ve yazılım optimizasyonu, bu stratejinin merkezinde yer alıyor ve Samsung, bu yolla Çinli tüketicilerle yine güçlü bir bağ kurmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz