Ana Sayfa Donanım Snap, satılan her Pixy drone’u geri çağırıyor

Snap, satılan her Pixy drone’u geri çağırıyor

0
Snap, satılan her Pixy drone’u geri çağırıyor

Bu atılım, drone teknolojisinde güvenlik ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan bir yaklaşımın göstergesi olarak yorumlanıyor. Kullanıcıların ve teknoloji takipçilerinin dikkatini çeken bu gelişme, Snap’in müşteri tecrübesini nasıl önceliklendirdiğinin de bir delili olarak görülüyor.

Snap’in piyasadan kaldırdığı Pixy drone’unun yangın tehlikesi oluşturduğu ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Eser Güvenliği Kurulu (CPSC) tarafından yayınlanan bir bildiriyle, bu uçan aygıtların tamamı olan 71,000 adedinin geri çağrıldığı duyuruldu. CPSC, tüketicilere Pixy’yi derhal kullanmayı bırakmalarını, pilini çıkarmalarını ve şarj etmeyi durdurmalarını tavsiye etti. Snap’in drone macerası yalnızca dört ay sürdü ve şirket, 230 dolarlık aygıtın satışını Ağustos 2022’de sonlandırdı. Artık, 18 ay sonra, CPSC, Pixy pilotlarına drone’larını uçurmamaları yahut potansiyel olarak yanılgılı şarj edilebilir lityum iyon pil nedeniyle havadayken yangın çıkma riskini göze almamaları konusunda ikazda bulunuyor. Şu ana kadar, Snap pilin çok ısınıp şişmesi sonucu biri hafif olmak üzere dört pil yangını raporu ve bir hafif yaralanma raporu aldı.

Geri çağırma sürecine nasıl cevap verileceği konusunda tam talimatlar Snap’in web sitesinde yer alıyor. Talimatlar, Pixy’yi direkt şirketten mi yoksa Amazon üzerinden mi sipariş ettiğinize bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Sahipleri, drone’larını tam iade almak üzere geri göndermeleri gerekiyor ve lityum iyon pilin inançlı bir formda nasıl imha edileceğine dair talimatlar çevrimiçi olarak mevcut.

Snap, satılan her Pixy drone’u geri çağırıyor

Yalnızca Pixy piline yahut şarj aletine sahip müşteriler de iade için uygun olabilir. Şayet bu durumdaysanız, [email protected] adresinden takviye takımıyla bağlantıya geçebilirsiniz. Pixy, yalnızca 0.22 pound (yaklaşık 100 gram) tartısında olup, elinizin avucunda kalkış ve iniş yapabilen, parmaklarınızı esirgeyici korumalarla inançta tutan bir aygıttı. Satışta olduğu mühlet boyunca, Snap bu kamera donanımlı helikopteri “büyük ve küçük maceralar için uygun, cebinizde taşıyabileceğiniz, özgür uçan bir yoldaş” olarak pazarladı.

Snap’in toplumsal medya uygulaması Snapchat değerli bir muvaffakiyet elde ederken, drone kısa bir mühlet sonra büsbütün kayboldu ve Perşembe günü yapılan geri çağırma, bu çalkantılı varlığının son kısmını oluşturdu. Snap’in başka donanım eforu olan kamera donanımlı akıllı gözlükler biraz daha uygun bir durumda; aygıt hala satılıyor lakin 2019’dan bu yana güncellenmedi.

Aşağıda Snap tarafından kaydedilen son derece etkileyici Drone görüntüleri mevcut. Bence bir göz atın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz