Ana Sayfa Sektörel Sony, Tüm Oyun Bölümüne “Saldırmaya” Başladı

Sony, Tüm Oyun Bölümüne “Saldırmaya” Başladı

0
Sony, Tüm Oyun Bölümüne “Saldırmaya” Başladı

Aylardır Microsoft ile tabiri caizse adliye koridorlarında arbede eden Sony, daima olarak Call of Duty’nin Xbox’a özel bir oyun olacağını ve bunun adaletsiz olduğunu söylemişti. Xbox’ın lideri Phil Spencer’ın ısrarla “PlayStation var olduğu sürecek Call of Duty oyunları PS konsollarında oynanabilecek” demesine karşın Sony bu gerçeği kabullenmek istememişti.

Davanın sonuçlanmasının ardındansa Sony ve PlayStation yetkilileri, bir dizi açıklama yaparak neredeyse tüm oyun dalına ve firmalara “laf atmaya” başladı. Bu firmaların ortasında Electronic Arts ve Nintendo gibi dev firmalar da var.

Sony Battlefield’ı yerin tabanına soktu

Sony, Tüm Oyun Bölümüne &Quot;Saldırmaya&Quot; Başladı - Yerli Portal

Dava sonuçlansa ve Phil Spencer CoD serisinin her şeye karşın PlayStation’da kalacağının teminatını verse de Sony, daima olarak kendilerine komplo kurulduğunu, Xbox’un Call of Duty’i PS konsollarına sunmayacağını ve sunsa bile kısıtlayacağını iddia etmeye devam ediyor. Tüm bunların üzerine Microsoft’un Activision Blizzard’ı yalnızca Call of Duty serisi için satın aldığını ve “Yüz milyonlarca oyuncunun severek oynadığı bir oyunu mahvetmek amacıyla” satın aldığını sav ediyor.

Üstelik Sony, yalnızca Microsoft’a da saldırmıyor. Japon teknoloji devi, oyun dalının devlerinden olan EA ve Call of Duty’nin en büyük rakibi olan Battlefield serisi için “Vasıfsız bir firma ve Call of Duty ile muhakkak rekabet edemeyecek bir oyun” kelamlarını kullanıyor. Ayrıyeten Xbox’ın kendisini tıpkı Nintendo üzere “beceriksiz bir Xbox rakibi” pozisyonuna düşürmek için komplolar kurduğunu argüman eden Sony, Nintendo’ya da hakaret etmeyi ihmal etmiyor.

Sony’nin Call of Duty davasından istediğini alamamasının akabinde kendini ateşe atarak her önüne gelen firmaya laf söylemesi, kesim uzmanlarına nazaran Sony’nin haklı çıkmaya çalışırken kendini rezil etmesi demek oluyor. Hatta oyun bölümünün kimi isimleri, Sony’nin bu hareketlerini “İstediği oyuncak alınmadığı için ağlayıp sağa sola saldıran bir çocuğun hareketleri” olarak nitelendiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz