Ana Sayfa internet Starlink’in Türkiye’ye Geliş Tarihi Belirsizliğe Girdi!

Starlink’in Türkiye’ye Geliş Tarihi Belirsizliğe Girdi!

0
Starlink’in Türkiye’ye Geliş Tarihi Belirsizliğe Girdi!

Starlink nedir?

Elon Musk’ın kurucusu ve CEO’su olduğu SpaceX, dünya genelinde ucuz ve süratli internet sunma maksadıyla Starlink projesini hayata geçirmişti. Bu kapsamda son 3 yıldır alçak yörüngeye uydu fırlatmaya devam eden ve şu anda 2.500’e yakın uydusunu yörüngede uçuran şirket, evvel ABD’de, akabinde Avrupa ülkelerinde hizmet vermeye başlamıştı ve hizmet kapsamı her geçen gün genişledi.

Starlink, bugüne kadar dünyanın 6 kıtasında hizmet veriyordu. Ne yazık ki şimdi Türkiye’de hizmet vermeye başlamayan Starlink hakkında bu durumu daha da yüzümüze çarpan bir duyuru geldi. Elon Musk, Starlink’in artık Antarktika’da da hizmet vermeye başladığını açıkladı. Böylece hizmet kapsamı, Dünya’nın 7 kıtasına ulaştı.

Elon Musk’ın duyurusu:

“Starlink artık Antarktika dahil tüm kıtalarda faal.”

Peki Starlink Türkiye’ye ne vakit gelecek? Artık vakti bile muhakkak değil:

Starlink'In Türkiye'Ye Geliş Tarihi Belirsizliğe Girdi! - Yerli Portal

  • Her bir nokta, bir Starlink uydusunu temsil ediyor. (satellitemap.space)

SpaceX, Starlink hizmetini Türkiye’de 2022 yılında sunmayı planlıyordu. Ama şimdi geçtiğimiz aylarda bu tarih tekrar ertelenmişti. Starlink’in internet sitesi, hizmetin sunulacağı tarihi 2023 olarak belirtiyordu. Ama bu tarih, yakın vakitte tekrar düzenlendi. SpaceX, artık Türkiye için bir tarih sunmuyor:

Starlink'In Türkiye'Ye Geliş Tarihi Belirsizliğe Girdi! - Yerli Portal

“Hizmet tarihi şu anda bilinmiyor.”

Starlink ve doğal olarak SpaceX, Türkiye için geliş tarihini yeniden ertelemiş olabilir ya da kesin bir tarih vermekten kaçınıyor olabilir. Her iki durumda da Starlink’in Türkiye’ye gelişinin şu an için bir bilinmez olduğunu söylemek mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz