Ana Sayfa Otomobil Togg, Uygun Fiyatlı Modelin Ne Vakit Geleceğini Açıkladı

Togg, Uygun Fiyatlı Modelin Ne Vakit Geleceğini Açıkladı

0
Togg, Uygun Fiyatlı Modelin Ne Vakit Geleceğini Açıkladı

Geçtiğimiz gün 20 araba gazetecisi, 5 YouTuber ve 1 teknoloji editöründen oluşan özel bir grup, Togg’un Gemlik Fabrikası’nı ziyaret etti. Birinci defa gerçekleşen basın çeşidinde Togg hakkında daha evvel paylaşılmamış bilgiler aktarıldı.

Basın çeşidine katılan isimlerden birisi olan Emre Özpeynirci, yapılan açıklamalarda kıymetli bir detay paylaştı. Togg’un ‘halkın daha rahat ulaşabileceği” modeli ne vakit piyasaya süreceği açıklandı.

2027 yılında daha ucuz bir model gelebilir:

1596007810059636736

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, kendisine yöneltilen, “Türkiye’de araba satışlarının yarıdan fazlası ortalama 500 bin TL fiyata sahip modellerden oluşuyor. Halkın büyük bir kısmı bu fiyatlara bile araba alamıyor. Sizin martta satışa sunacağınız elektrikli birinci model ise C-SUV sınıfında yer alacağı için herkesin ulaşabileceği düzeyde olmayacak. 2025 ve 2026’da satışa sunulacak C-Sedan ve C-X Coupe’de birebir sınıfta olacağı için fiyatları üç aşağı beş üst emsal düzeyde olacak. Pekala Togg’un daha fazla kişinin ulaşabileceği modelini ne vakit göreceğiz?” formundaki soruya şu halde karşılık verdi:

 “Evet birinci modele bugün C-SUV sınıfında araç alabilenler ulaşacak. Gayemiz de bu. C-Sedan ve C-X Coupe’de birebir platformda ve tıpkı segmentte yer alan modeller olacak. Yani fiyatları birbirine yakın olacak. Bahsettiğiniz daha ulaşılabilir model ise evet 2027 yılında devreye girmesi planlanan B-SUV sınıfındaki model olacak. Bu model için 2025 yılından itibaren yesyeni bir platform oluşturacağız.”

Daha evvel 2030’a kadar 5 model çıkarılacağı açıklanmıştı:

Togg, birinci tanıtım etkinliğinde gösterdiği yol haritasıyla 2030 yılına kadar 5 farklı elektrikli araba üreteceğini açıklamıştı. Öte yandan tekrar bu modellerin hangi yıllarda piyasaya sürüleceği paylaşılmamıştı.

Togg’un ismi ne olacak? Fiyatı ne vakit açıklanacak? Bu soruların ve dahasının kesin yanıtına ulaşmak için:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz