Ana Sayfa Nasıl Yapılır? USB Bellekten Windows 10 Yükleme

USB Bellekten Windows 10 Yükleme

0
USB Bellekten Windows 10 Yükleme

{iframe}

Windows kullananlar, format atma sözü ile çok içli dışlıdır. Pekala, USB bellekten Windows 10 yükleme işlemi nasıl yapılıyor? USB bellekten Windows 10 yükleme rehberimiz sayesinde çok kolay bir halde format atabilir ve Windows 10 pak kurulum yapabilirsiniz.

Windows 10 yükleme sürecine geçmeden evvel evraklarınızın yedeğini almayı sakın unutmayın.

USB Bellekten Windows 10 Yükleme Rehberi

USB’den Windows 10 yükleme nasıl yapılır? – Windows 10 indirme işlemi

1. Adım: Windows 7/8/8.1 yüklü PC’nize Windows 10 medya aracını indirin. Windows 10 medya aracının 32 Bit ve 64 Bit sürümlerini buradan seçip indirebilirsiniz.

2. Adım: Windows 10 medya aracını çalıştırın. Uygulama açıldığında size 2 seçenek sunacak. “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin ve ilerleyin.

Usb Bellekten Windows 10 Yükleme - Yerli Portal

3. Adım: Windows 10 dil, mimari ve sürüm seçme ekranında PC’nize uygun opsiyonları seçin ve ilerleyin.

4. Adım: Bu adımda en az 4GB boyutundaki USB Belleğinizi PC’ye takın ve “USB flash sürücü” seçeneğini işaretleyip ilerleyin.

Usb Bellekten Windows 10 Yükleme - Yerli Portal

5. Adım: Windows 10 indirme süreci başlayacak. Yaklaşık 3GB boyutunda bir indirme süreci gerçekleşecek. Süreç bittiğinde uygulama ihtar verecektir. USB belleğinizi PC’den çıkartmayın!

USB bellekten Windows 10 kurmak için BIOS ayarı

1. Adım: PC’nizi tekrar başlatın ve BIOS ayarlarına girin. BIOS ayarı klavye kısayolu farklılık gösterdiği için bu adımda sizin PC’nize uygun BIOS tuşunu araştırmanız gerekiyor.

2. Adım: BIOS’da Boot Settings kısmına tıklayın ve “1st Boot Device” kutucuğunu “USB” olarak seçin.

Usb Bellekten Windows 10 Yükleme - Yerli Portal

3. Adım: BIOS ayarlarını kaydedin ve PC’yi yine başlatın.

4. Adım: PC başlatma ayarı USB olduğu için direkt olarak Windows 10 ISO evrakının indiği USB Bellek devreye girecek ve karşınıza Windows 10 yükleme ekranı açılacak.

5. Adım: Windows 10 yükleme ekranında ister evraklarınızı ve ayarlarınızı silerek pak suram yapabilir, isterseniz de bu seçenekleri koruyarak Windows 10 Yükseltme sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

6. Adım: Windows 10 yükleme ekranında Windows 10 Lisans Anahtarı girmeniz gerekiyor. Şayet yükseltme yapacaksanız bu adımı atlamanız gerekiyor. Windows 10 Lisans Anahtarı varsa girerek de yükleme sürecine devam edebilirsiniz.

7. Adım: Windows 10 kurulumu bittikten sonra sizi ayarlar menüsü karşılayacak. Ayarları kullanımıza nazaran seçerek Windows 10 kurulum sürecini tamamlayabilirsiniz.

Not: Şayet BIOS’da süratli başlatma özelliği varsa, bu seçeneği pasif hale getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde Windows 10 kurulumunda sorun çıkabiliyor.

Tüm adımları tamamlamanız halinde USB’den Windows 10 yükleme sürecini muvaffakiyetle gerçekleştirdiğinizi göreceksiniz.

:: Windows 10 yükleme sürecinde sorun yaşadınız mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz