Ana Sayfa Mobil WhatsApp’a Üç Boyutlu Avatarlar Gelmeye Başladı!

WhatsApp’a Üç Boyutlu Avatarlar Gelmeye Başladı!

0
WhatsApp’a Üç Boyutlu Avatarlar Gelmeye Başladı!

Metaverse atılımlarıyla öne çıkan teknoloji devi Meta, geçtiğimiz aylarda tanınan toplumsal medya platformu Instagram’a üç boyutlu avatarları getirdi. Şirket, yakın vakitte gerçekleştirilen Connect etkinliğinde de yeni kuşak avatarlarının Instagram, Facebook, Messenger ve WhatsApp üzere tüm Meta platformlarında kullanılabileceğini açıkladı.

Şimdi ise bu avatarların WhatsApp’a gelmeye başladığı ortaya çıktı. WABetaInfo tarafından bildirilenlere nazaran geçtiğimiz ay birinci sefer uygulamada nasıl görüneceği ortaya çıkan yeni özellik, Android’deki son beta güncellemesiyle tanınan iletileşme uygulamasına giriş yaptı.

Avatarlar, çıkartma ve profil fotoğrafı olarak kullanılabilecek

Whatsapp'A Üç Boyutlu Avatarlar Gelmeye Başladı! - Yerli Portal

Android beta test kullanıcıları için yayında olan özellik, kullanıcıların uygulamadaki ayarlar kısmında yer alan ‘Avatar’ kısmından kendi şahsileştirilmiş üç boyutlu avatarları oluşturmasına imkan tanıyor. Avatar özelleştirildikten sonra WhatsApp, sohbetlerde kullanılabilecek avatarlardan oluşan özel çıkartma paketleri de oluşturuyor.

Avatarlarınızı arkadaşlarınıza çıkartma göndermenizi sağlayan özellik, ayrıyeten kullanıcıların bu avatarları profil fotoğrafı yapmasına da imkan tanıyor. Avatar entegrasyonunun şu an için sonlu Android için en son beta sürümünde yer aldığını, bu yüzden sonlu sayıda kullanılabileceğini bir sefer daha vurgulayalım. Platformun yeni özelliği ne vakit geniş çapta kullanıma sunacağı ise şimdi bilinmiyor. Bunun önümüzdeki haftalarda gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz