Ana Sayfa Donanım Xbox’ın Yeni Oyun Aygıtı Birinci Kere Görüldü!

Xbox’ın Yeni Oyun Aygıtı Birinci Kere Görüldü!

0
Xbox’ın Yeni Oyun Aygıtı Birinci Kere Görüldü!

ABD merkezli Microsoft, oyun kesiminde en önde gelen şirketlerden biri. Teknoloji devi, yüzlerce oyuna küçük bir fiyat karşılığında ulaşılmasını sağlayan Game Pass hizmetinin yanı sıra milyonlarca satışa ulaşan Xbox Series X/S konsollarıyla da kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Şirket, geçtiğimiz aylarda şu an hâlihazırda var olan konsollar dışında yeni bir aygıt üzerinde daha çalıştığını açıkladı. Şimdilik ‘Keystone’ olarak isimlendirilen aygıtın, uygun fiyatlı bir alternatif olacağı ve bulut oyun hizmeti Cloud Gaming için çıkarılacağı tabir edildi. Artık ise aygıt birinci defa görüldü.

İşte yeni Xbox aygıtının birinci görüntüsü

Xbox'In Yeni Oyun Aygıtı Birinci Kere Görüldü! - Yerli Portal

Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda şirketin yeni aygıtını birinci sefer görmemizi sağladı. Birçok farklı eserin yer aldığı fotoğraftaki en üst rafta küçük beyaz bir kutu görülüyor. Bu, şirketin şimdi resmi ismi belirli olmayan, şimdilik ‘Keystone’ ismini verdiği yeni aygıtı. Görebildiğimiz kadarıyla aygıtın dizaynının Xbox Series S’i andırdığını söyleyebiliriz.

Yeni aygıtın, monitörlere yahut televizyonlara bağlanabilecek minik kutu gibisi bir aparat olması planlanıyor. Oyun odaklı olacak ‘Keystone’, ülkemizde şimdi bulunmayan Xbox Cloud Gaming’e yönelik olacak. ‘Game Pass Ultimate’ abonelerine sunulan bu hizmet, oyuncuların internet üzerinden oyunları oynamasına imkan tanıyor. Ek olarak ‘Keystone’ kod isimli aygıtın Netflix üzere tanınan uygulamalara da takviye sağlama ihtimalinin olduğu belirtiliyor.

Oldukça ucuz bir fiyata çıkış yapması beklenen aygıtın ne vakit çıkacağı ile ilgili şimdi bir bilgi yok. Fakat kestirimler, teknoloji devinin 2023 yılında bu aygıtı tanıtmayı planladığı tarafında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz