Ana Sayfa Yazılım Yalnızca Konuşarak Kod Yazabileceğiniz “Hey GitHub” Tanıtıldı

Yalnızca Konuşarak Kod Yazabileceğiniz “Hey GitHub” Tanıtıldı

0
Yalnızca Konuşarak Kod Yazabileceğiniz “Hey GitHub” Tanıtıldı

Yazılımcıların, geliştiricilerin ve tasarımcıların olmazsa olmazlarından olan GitHub, sıradan kullanıcılara nazaran “yazılım ya da mod indirilecek bir siteden” çok daha fazlası. İçerisinde barındırdığı hizmetler sayesinde yazılımcıların konutlarında bile olsalar takımca çalışabilmelerini sağlıyor ve açık kaynak kodlu yazılımlara herkesin dayanak vermesini mümkün kılıyor.

Hatırlarsanız GitHub, geçtiğimiz yıl tanıttığı “kodlama yardımcısı” yapay zekâsı “GitHub Copilot”u tüm kullanıcılara fiyatsız olarak sunmuştu. Bugün ise ihtilal niteliğindeki yeni sistemi Hey GitHub’ı tanıttı.

Klavyeye gerek duymadan kod yazabileceksiniz

Yalnızca Konuşarak Kod Yazabileceğiniz “Hey Github” Tanıtıldı - Yerli Portal

Hey GitHub sistemini kullanarak yazılımcılar, klavyeye gereksinimleri kalmadan basit işlevleri yapay zekâya yazdırıp Visual Studio üzere yazılımları da kullanabilecek. Lakin bu yazılım sayesinde kodlama bilmeden kod yazabileceğini düşünüyorsanız size makûs bir haberimiz var. Hey GitHub, aslında sadece sesle kodlama yapmanızı sağlayan bir araç olarak çalışacak.

Kullanım kolaylığı konusunda Siri ve Google Asistan ile tıpkı düzeyde kolaylık sağlayan bu sistem, yapay zekâ kullanarak siz kodlamayı sesli okurken yaptığınız ufak tefek yanlışları da kodun geneline uygun olarak düzenleyecek. Bu sayede dil sürçmesinden kaynaklanan yanlışların önüne geçilecek. Ayrıyeten Hey GitHub ile Visual Studio’daki projelerini çalıştırabilir ve zen modunu kapatıp açabilirsiniz.

Hey GitHub yazılımı, yakın vakitte test edilmesi için GitHub Copilot kullanıcılarına sunulacak. Şayet halihazırda Copilot’u kullanıyorsanız burada bulunan bağlantıyı kullanarak Hey Github’ın bekleme listesini kaydolabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz