Ana Sayfa Otomobil 2023 Honda Pilot Tanitildi: İşte Özellikleri

2023 Honda Pilot Tanitildi: İşte Özellikleri

0
2023 Honda Pilot Tanitildi: İşte Özellikleri

Yakın vakitte birinci elektrikli SUV’u Prologue’un nasıl görüneceği ve özellikleri hakkında ayrıntılar paylaşan Japonya merkezli araba üreticisi Honda, bugün de uzun müddettir beklenen bir aracını tanıttı.  Bu araç, şirketin sevilen modeli Pilot’ın yine tasarlanan en yeni versiyonuydu.

Popüler SUV’un dördüncü jenerasyonu olacak 2023 Honda Pilot, birçok yenilikle birlikte geldi. Dizaynın yenilendiğini gördüğümüz yeni Pilot, evvelki versiyonlarının sevilen kısımlarını tutarken arazi üzere şartlarda çok daha düzgün bir tecrübe sunmayı amaçlayan şirketin TrailSport paketi dahil birçok dikkat cazip özelliğe de sahip. Gelin daima birlikte şirketin şu ana kadarki en büyük ve en güçlü SUV’si olacak 2023 Honda Pilot’a birlikte göz atalım.

Şu ana kadarki en güçlü ve en büyük Honda SUV’u

2023 Honda Pilot Tanitildi: İşte Özellikleri - Yerli Portal

Yenilenen Honda Pilot’ın daha klâsik bir SUV görünümüne sahip olduğunu görüyoruz. Şirketin yeni mimarisi üzerine inşa edilen Pilot, off-road odaklı bir donanımla geliyor. TrailSport donanımı, dingil aralığının bir evvelkine nazaran 7 cm civarında genişlemesini ve aracın yerden daha yüksek olmasını sağlıyor. Ayrıyeten 18 inçlik jantlar ve evvelki modelden 8,6 cm daha uzun olması da arabanın dikkat çeken kısımlarından.

2023 Honda Pilot Tanitildi: İşte Özellikleri - Yerli Portal

Honda, yeni araba için şu ana kadarki en güçlü, en büyük ve en yetenekli SUV’u olduğunu söylüyor. Araç, 285 beygir gücü ve 355 Nm tork üreten 3,5 litrelik V6 motora sahip. Dört tekerden çekiş ile gelecek 2023 model Pilot, on vitesli otomatik şanzımanı da bünyesinde bulunduruyor. Ayrıyeten araçta Olağan, İktisat, Kar, Spor ve Çekiş modu da yer alıyor. Aracın ‘Çekiş’ modundayken 2.268 kilograma kadar çekiş kapasitesine sahip olması da büyük dikkat çekiyor.

2023 Honda Pilot Tanitildi: İşte Özellikleri - Yerli Portal

Oldukça geniş olan Pilot 2023, hem şoförlere hem de yolculara rahat bir tecrübe yaşatacağa benziyor. Sekiz bireye kadar oturma alanı sunan araç, üç sıralı olarak geliyor. Honda’ya nazaran ikinci sıra bir evvelki modelden 6 cm, üçüncü sıra ise 1,5 cm daha fazla bacak mesafesi sunuyor. Buna ek olarak bu sıranın dört derece daha yatırılabilmesi de üçüncü sıradaki yolcuların arabaya rahatça girip çıkabilmesini sağlıyor.

2023 Honda Pilot Tanitildi: İşte Özellikleri - Yerli Portal

Honda tarihindeki en geniş SUV olacak Pilot’ta, tüm koltuklar kullanıldığında 635 litrelik bir bagaj hacmi var. Birinci sıra dışındaki koltuklar kullanılmadığınıda ise bu sayı 3.219 litreye kadar çıkabiliyor. Bu, 2022 model Honda Pilot’tan 132 litre daha fazla.

2023 Honda Pilot Tanitildi: İşte Özellikleri - Yerli Portal

İç yer dizaynına geldiğimizde ise en üst seviye versiyonda 10,2 inçlik bir gösterge ekranı, 9 inçe kadar çıkan bir bilgi-eğlence ekranı görüyoruz. Birçok teknolojiye mesken sahipliği yapan araçta Apple CarPlay ve Android Auto standart olarak geliyor. Kısaca şirketin, klasik Honda iç dizaynını çağdaş Honda stili ile birleştirdiğini söyleyebiliriz. Ek olarak deri koltuklar, ısıtmalı direksiyon ve 12 hoparlörlük Bose ses sistemi de öne çıkan özellikler ortasında.

Honda, yeni SUV’unun fiyatını şimdi paylaşmadı. Bu yıl sonuna hakikat satışa çıkması beklenen aracın fiyatının da bu tarihe yakın paylaşılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz