Ana Sayfa Mobil Apple, iPhone 14 Pro Üretimini Hızlandırıyor!

Apple, iPhone 14 Pro Üretimini Hızlandırıyor!

0
Apple, iPhone 14 Pro Üretimini Hızlandırıyor!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği bir aktiflikle iPhone 14 ailesini, yeni Apple Watch’ları ve AirPods Pro’yu bizlerle buluşturmuştu. Ülkemizdeki kullanıcıların 6-7 hafta içerisinde sahip olabileceği iPhone 14 Pro da elbet bu aygıtlar ortasında en çok dikkat çekenlerden biriydi. Artık ortaya çıkan bilgiler ise telefon için yüksek talebin olduğunu ve Apple’ın bu bahiste bir atak yaptığını ortaya koydu.

Analist Ming-Chi Kuo, toplumsal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda Apple’ın üretimi artırma talebinde bulunduğunu tabir etti. Buna nazaran teknoloji devi, üretim ortağı Foxconn’dan iPhone 14 Pro üretimini hızlandırmasını istedi. Bu gelişme, Pro modellerin olağan modellerden daha güzel sattığını gösteren raporların ortaya çıkmasının akabinde yaşandı.

Apple, iPhone 14 Pro’ya olan yüksek talebi karşılamak için üretimi hızlandırıyor

Apple, Iphone 14 Pro Üretimini Hızlandırıyor! - Yerli Portal

Ünlü analist, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Son çalışmam, Apple’ın iPhone 14 Pro modellerine olan yoğun talep nedeniyle Foxxconn’dan iPhone 14 üretim çizgilerini iPhone 14 Pro modellerine geçirmek istediğini gösteriyor” sözlerini kullandı ve bunun, yılın dördüncü çeyreğinde Pro modellerin sevkiyat iddiasında %10’luk bir artışa muadil olduğunu kaydetti. Kuo, önümüzdeki birkaç hafta içinde tedarikçilerin birçoklarının Pro modelleri için Apple’dan sipariş artışı talebi almasını beklediğini de kelamlarına ekledi.

Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz hafta da Pro ve başka modellerle ilgili de bir açıklama yapmıştı. Ünlü Apple analisti, iPhone 14 Pro Max’in ön siparişlerin birinci hafta sonuna hakim olduğunu söylerken iPhone 14 Plus’ın bu hususta hayal kırıklığı yarattığını aktardı.

Şirketin büyük mağazalarındaki çevrim içi mağazalarından elde ettiği bilgilere dayandırdığı bir paylaşım yapan Kuo, iPhone 14 ailesinin Pro olmayan modellerinin iPhone 13 ile karşılaştırıldığında berbat bir başlangıç yaptığını bildirdi. Öte yandan Apple’ın, Pro Max ön sipariş sonuçlarını ‘iyi’, Pro’nunkileri ise ‘nötr’ olarak gördüğü de paylaşımda yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz