Ana Sayfa Sosyal Medya Apple Üst Seviye Yöneticisi TikTok Görüntüsü Nedeniyle Kovuldu!

Apple Üst Seviye Yöneticisi TikTok Görüntüsü Nedeniyle Kovuldu!

0
Apple Üst Seviye Yöneticisi TikTok Görüntüsü Nedeniyle Kovuldu!

Günümüzde toplumsal medyanın bitki örtüsü haline dönüşen ve dünya çapında TikTok yıldızı Daniel Mac ile popülerleşen “Arabanız hoşmuş, ne iş yapıyorsunuz?” görüntüleri, artık öteki bir boyuta ulaştı. Fenomenler, daima çok ünlü isimlerle ‘karşılaşmaya’ başlamışken, bugün bu müsabakalardan birinin makûs sonuçlandığı öğrenildi.

Bloomberg tarafından aktarılan ayrıntılara nazaran Apple’da şirketin satın alma kısmının lider yardımcılığını üstlenen Tony Blevins, Daniel Mac ile çektiği görüntü nedeniyle işinden oldu. Blevins, görüntüde 500 bin dolarlık Mercedes-Benz SLR McLaren aracıyla yer alıyor, pek de beğenilen şeyler söylemiyordu.

Blevins’in işinden kovduran görüntüsü:

Blevins, kendisine yöneltilen hangi işle uğraştığı sorusuna şu karşılığı veriyordu:

“Zengin otomobillerim var, golf oynuyorum ve büyük göğüslü bayanları okşuyorum fakat hafta sonları ve büyük tatil günleri müsaade alıyorum. Ayrıyeten mükemmel bir diş sigortam var.”

Öte yandan Blevins, Apple’ın satın alma lider yardımcısı olarak tedarikçiler ve Apple ortaklarıyla çalışıyordu. O denli ki son olarak iPhone 14’te uydu irtibatı için Globalstar ile mutabakat imzalayan takımın bir kesimiydi. Bugüne kadar maliyetleri düşürmek için tedarikçilerle yaptığı agresif pazarlıklarla ün kazandı.

Bloomberg’in haberine nazaran Daniel Mac’in görüntüsünün akabinde Apple, bir soruşturma gerçekleştirdi. Bu soruşturma sonucunda Blevins’in işine son verildi. Blevins, Bloomberg’e yaptığı açıklamada “Hatalı mizah teşebbüsümden rahatsız olan herkesten özür diliyorum.” tabirlerine yer verdi. Bir Apple sözcüsü, Blevins’in Apple’dan ayrılacağını doğruladı. Yerine geçecek isim ise Jeff Wlliams olarak açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz