Ana Sayfa Donanım Apple Vision Pro 2’nin çıkış tarihi şimdiden aşikâr oldu

Apple Vision Pro 2’nin çıkış tarihi şimdiden aşikâr oldu

0
Apple Vision Pro 2’nin çıkış tarihi şimdiden aşikâr oldu

Bu gelişme, Apple hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir zira birçok kişi bu yeni aygıtın daha erken bir tarihte kullanıcılarla buluşacağını umuyordu. Apple, Vision Pro serisini daha da geliştirmek için ekstra vakit ayırmayı tercih ediyor üzere görünüyor. Bu strateji, şirketin eserlerinde kalite ve yenilikçiliği ön planda tutma yaklaşımını yansıtıyor. Bu müddet zarfında Apple’ın kesimdeki başka gelişmelere nasıl cevap vereceği ve Vision Pro 2 için hangi yeni özellikler sunacağı merak konusu.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Vision Pro’yu alanların iade mühleti içinde iade etmeye başladıklarından bahsetmiştik. Apple bir sonraki Vision Pro 2’leri kısa bir mühlet içinde piyasaya sürmek yerine geri bildirimleri dikkate alarak aygıttaki olumsuz tarafları giderme kararı aldı. Apple’ın her yıl nizamlı olarak yeni bir iPhone ailesi piyasaya sürmesi artık bir gelenek haline gelmişken, Bloomberg’den Mark Gurman’a nazaran Vision Pro serisi başlıklar için birebir durum kelam konusu değil. Apple ile ilgili dedikodular konusunda çoklukla hayli gerçek iddialarda bulunan Gurman, Apple Vision Pro 2 başlığının piyasaya sürülmesinin en az 18 ay uzakta olduğunu belirtiyor. Bu, Apple’ın akıllı telefonlarla kıyaslandığında bu eserler için farklı bir strateji izlediğini açıkça gösteriyor.

Vision Pro 2‘nin en erken Ağustos 2025’te piyasaya sürülmesi bekleniyor lakin lansmanın Eylül ayına ertelenerek bir sonraki yılın iPhone’larıyla birlikte duyurulması şaşırtan olmaz. Enteresan bir halde, Apple’ın Vision Pro’yu iade eden şahısların münasebetlerine son derece ilgi gösterdiği ve bu geri bildirimlerin, Vision Pro 2’yi daha âlâ hale getirmek üzere perakende mağazalarından şirketin merkezine aktarıldığı belirtiliyor.

Farklı kaynaklardan gelen evvelki söylentiler, bir sonraki Vision Pro’nun 2027’ye kadar piyasaya sürülmeyeceğini argüman ediyordu, lakin bu, piyasada birinci kuşak bir esere çok fazla vakit vermek üzere görünüyor. Daha mümkün görünen sav, Apple’ın bir sonraki yıl piyasaya sürülecek daha ucuz, Pro olmayan bir Vision başlığı üzerinde çalıştığı istikametinde.

Bu durum, Apple’ın teknoloji dünyasında kendine has bir yolu izlediğini ve kullanıcı geri bildirimlerini ciddiye alarak eserlerini geliştirmeye odaklandığını gösteriyor. Ayrıyeten, şirketin yenilikçi eserler sunma konusunda daha geniş bir vizyona sahip olduğunu ve piyasaya sürme zamanlamasını bu geniş perspektifle şekillendirdiğini de ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz