Ana Sayfa Donanım Apple Vision Pro için birinci reklam yayında, yenilikçi özellikler ön planda

Apple Vision Pro için birinci reklam yayında, yenilikçi özellikler ön planda

0
Apple Vision Pro için birinci reklam yayında, yenilikçi özellikler ön planda

Apple, teknoloji dünyasında unutulmaz reklamlar yaparak eserlerini tanıtmıştır. Bizler de bir telefon meraklısı olarak, 2007-2008 yıllarında çıkan özgün iPhone için yapılan reklamları sık sık izleriz ve bu reklamlar sahiden akılda kalıcıdır. Sinemalardan ve televizyon gösterilerinden alınan “Merhaba” sahnelerinin gösterildiği ünlü reklamı bir kenara bırakırsak, iPhone’un gerçek birinci reklamı aygıtın nasıl kullanılacağını herkese göstererek harikalığı yakalamıştı. Reklamdaki birinci kelamlar “Bunu nasıl açacağınızı gösterelim” idi.

Şimdi Apple, 2 Şubat‘ta, Yer Günü’nde piyasaya sürülecek olan Vision Pro isimli uzaysal bilgisayarını Amerikan televizyon izleyicilerine tanıtma fırsatına sahip. Bir saniyeliğine bahisten saparsak, şayet yer sincabı gölgesini görüp inine geri dönerse, kış altı hafta daha sürecek. Gölgesini görmemesi durumunda ise bahar erken gelecek. Yer sincabı gölgesini görüp görmediğine bakılmaksızın, 3.499 dolar ve üzeri fiyatla Vision Pro resmi olarak o tarihte piyasaya sürülecek.

Apple Vision Pro için birinci reklam yayında, yenilikçi özellikler ön planda

Vision Pro için yapılan birinci reklam, Supertramp’ın Dreamer müziği eşliğinde başlar ve bir beyefendi aygıtı takarken izleriz. Vision Pro kullanıcısı, gözleri ve jestleriyle bir “çalışma istasyonu” kurar; bu istasyonda Keynote ve Bildiriler uygulamaları bulunur. Birebir kişi, gerçekte var olmayan büyük bir ekranda patlamış mısır kasesiyle birlikte sinema izlerken koltuğunda rahat bir biçimde otururken görülür. Kolay bir hareketle ekranın boyutunu büyütür.

Daha sonra, bir bayan seyahat için bavulunu hazırlarken, diğer bir Vision Pro kullanıcısının dijital temsili ile FaceTime araması yaparken görülür. Bu temsil, sohbet ettiğiniz Vision Pro kullanıcısının dijital bir gösterimidir ve yüzlerini ve el hareketlerini gerçek vakitli olarak görebilirsiniz. Bir öteki Vision Pro kullanıcısı ise bir panoramayı izlerken ayağa kalkar ve imaja gerçek yürüyerek tecrübesi daha sarmal hale getirir.

Bakalım Apple’ın bu atılımları yeni aygıtının popülaritesine ne ölçüde yardımcı olabilecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz