Ana Sayfa Donanım Apple Vision Pro için yeni aparatlar satışa sunuyor

Apple Vision Pro için yeni aparatlar satışa sunuyor

0
Apple Vision Pro için yeni aparatlar satışa sunuyor

Apple‘ın Vision Pro başlığı, bilhassa bu aygıt için tasarlanmış yaklaşık 600 uygulama koleksiyonu ile satışa sunuldu. Bu sayı etkileyici olsa da, iPhone ve iPad’in geniş uygulama mağazalarıyla kıyaslandığında daha az kalıyor. Geliştiricilere takviye olmak emeliyle Apple, Vision Pro için “Geliştirici Kayışı” ismini verdiği bir aksesuarı 300 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürdü. Bu kayış, aslında bir USB-C dongle vazifesi görüyor ve geliştiricilerin başlığı direkt bir Mac’e bağlamasına imkan tanıyor.

Geliştirici Kayışı, sadece Apple Geliştirici web sitesi üzerinden temin edilebiliyor ve grafik ağır uygulamalar ile oyunların geliştirilmesini hızlandırmak isteyen geliştiricilere yönelik. Bu, uygulamaların aygıtta direkt derlenmesi ve kusur ayıklanması manasına geliyor ve kablosuz bir ilişkiye gereksinim duymadan süreçlerin yapılabilmesini sağlıyor. Fakat Apple, belge transferinin da mümkün olup olmadığını doğrulamadı.

Apple Vision Pro için yeni aparatlar satışa sunuyor

Apple TV ve Watch üzere öteki Apple aygıtları için geliştirme seçenekleri mevcutken, VisionOS uygulamalarını, bilhassa 3D özellikler içeren uygulamaları Wi-Fi üzerinden aktarmak güç olabiliyor. Bu nedenle, gelişmiş özellikler içeren Vision Pro projeleri üzerinde çalışan geliştiriciler için Geliştirici Kayışı bilhassa bedelli olabilir.

Ancak, bu aksesuarın sırf geliştiricilere yönelik olduğunu ve tüketiciler için tasarlanmadığını belirtmek değerli. Bu nedenle, sıradan Apple Mağazası’nda bulunmuyor. Sırf Apple Geliştirici sitesi üzerinden ve şu an için sırf ABD’de bulunan geliştirici hesabı sahipleri tarafından sipariş edilebiliyor.

İlginç bir halde, Geliştirici Kayışı yerleşik bir hoparlöre sahip zira geliştiriciler, Vision Pro ile birlikte gelen sağ ses kayışını bu kayışla değiştirmek zorunda. Ayrıyeten, ABD’deki Apple Mağazaları artık 25 dakikalık Vision Pro denemeleri sunarak, aygıtın yeteneklerini, mevcut içerik ve uygulamaları ve daha fazlasını gösteriyor. Başlık, yıl içinde ek ülkelerde de piyasaya sürülebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz