Ana Sayfa Giyilebilir Teknoloji Apple Watch Ultra, Sağlamlık Testine Girdi (Harbiden Sağlam)

Apple Watch Ultra, Sağlamlık Testine Girdi (Harbiden Sağlam)

0
Apple Watch Ultra, Sağlamlık Testine Girdi (Harbiden Sağlam)

Teknolojik aletleri parçalaması, bizim kadar olmasa da sağlamlık testi yapması ve incelemesiyle tanınan ünlü YouTuber JerryRigEverything, bu sefer karşımıza Apple’ın son giyilebilir teknoloji eseri Apple Watch Ultra ile karşımıza çıkıyor.

Apple Watch’ın premium diyebileceğimiz sürümü olan Apple Watch Ultra’nın girdiği bu sağlamlık testi hakikatten incelemeye paha çünkü görüntüden görebildiğimiz kadarıyla Apple, Watch Ultra ile sağlamlık konusunda sahiden düzgün bir iş başarmış.

Apple, Watch Ultra’da gerçek safir kullanmış

Apple’a nazaran saatin ön paneli, neredeyse bir elmas kadar sağlam ve değerli bir maden olan safirden yapıldı. Uzun ve karmaşık bir üretim sürecine sahip olan bu sentetik mücevher, JerryRigEverything’in sağlamlık testine nazaran gerçekten de Watch Ultra’da kullanılmış.

Jerry’nin dediğine nazaran Apple’ın iPhone’larda kullandığı safirin kalitesi öbür şirketlerin kullandığı safirden daha düşük. Lakin Apple Watch Ultra için birebir durum kelam konusu değil çünkü kendisinin kullandığı kıymetlendirme ölçütünde giyilebilir aygıt, karşılaştırdığı diğer akıllı saatlerle birebir puan olan 8’i aldı.

Karşılaştırılan başka saatler ise Samsung Galaxy Watch 5 (şu an itibariyle 4.499 TL) ve Garmin Fenix 7 Solar (şu an itibariyle 21.646 TL) oldu. Apple Watch Ultra’nın fiyatı (şu an itibariyle 27.999 TL) göz önünde bulundurulduğunda bu kalitede olması gerekiyor zati diye düşünülebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz