Ana Sayfa Otomobil Audi Logosunu Yeniledi: İşte Yeni Logo

Audi Logosunu Yeniledi: İşte Yeni Logo

0
Audi Logosunu Yeniledi: İşte Yeni Logo

Almanya merkezli araba şirketi Audi, uzun yıllardır dünyanın en büyük araba üreticileri ortasında yer alıyor. Şirketin herkesin aklına kazınan iç içe geçmiş dört halkalı logosu da yaklaşık bir asırdır şirketin sembolü olarak karşımıza çıkıyor.

Daha evvel birçok sefer ikonik logosunu yenileyen Audi, artık de bir sefer daha bu mevzuda değişikliğe gittiğini duyurdu. Araba üreticisi, güncellenmiş yeni logosunu tanıttı. Yeni logoda, ikonik halkalarda bir değişiklik yapılmadığı görülürken, iki boyutlu, daha minimalist ve düz bir dizayna gidildiği göze çarpıyor.

İşte Audi’nin yenilenen logosu

Audi Logosunu Yeniledi: İşte Yeni Logo - Yerli Portal

Şirket, yeni logonun araçlara daha ‘modern’ bir görünüm vereceğini tabir ediyor. Logonun siyah bir art planda beyaz halkalarla oluşturulduğunu görebiliyoruz. Bu görünüm, ayrıyeten logonun uzaktan da yüksek oranda görünür olmasını amaçlıyor.

Audi’den dizayncı Andre Georgi de yaptığı açıklamalarda yeni logoyu “Yeni iki boyutlu görünüm daha çağdaş bir görünüm sunarken kurumsal kimliğimizi benzersiz kılıyor. Halkaların etrafındaki siyah ayrıntılar, aracın rengi ne olursa olsun dengeli, üstün kaliteli bir görünüm sağlıyor. Dört halkanın gelecekte otomobiller, reklam panoları, akıllı telefonlar ve daha birçok farklı yerde tıpkı görünmesini istiyoruz” ifadeleriyle açıklandı.

Audi Logosunu Yeniledi: İşte Yeni Logo - Yerli Portal

Siyah ve gri bir tasarım da dahil olmak üzere yeni logonun farklı varyasyonlarının geleceğini de ekleyelim. Bunlar da birebir halde iki boyutlu bir dizayna sahip olacak. Ayrıyeten yenilenmiş Audi logosu, geçtiğimiz hafta tanıtılan Q8 E-tron’da birinci defa görüldü. Yani ilerleyen vakitlerde gelecek yeni modellerde bu artık bu logoyu göreceğiz

Audi, bu atağıyla logosunu yenileyen araba üreticileri ortasına katıldı. Daha evvel de Bugatti’den Citroen’e kadar birçok farklı marka, ikonik logolarında değişikliklere gitmişti. Bu şirketlerin yeni logolarını merak ediyorsanız aşağıdaki içeriklerimize göz atabilirsiniz; 

İşte son vakitlerde logolarında değişikliklere giden araba şirketleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz