Ana Sayfa Mobil ‘Bazı’ Oppo Telefonların Kutusundan Şarj Aleti Çıkmayacak!

‘Bazı’ Oppo Telefonların Kutusundan Şarj Aleti Çıkmayacak!

0
‘Bazı’ Oppo Telefonların Kutusundan Şarj Aleti Çıkmayacak!

Apple’ın 2020 yılında aldığı kararla iPhone’ların kutusundan kalkan şarj aletleri, teknoloji dünyasında yeni bir akımın başlamasına neden olmuştu. Apple’ın akabinde bu harekete başta karşı çıkan Samsung’un da ortalarında yer aldığı neredeyse tüm telefon üreticileri, artık telefonlarının kutularında şarj aletlerine yer vermemeye başladı.

Bu harekete katılmayan ender şirketlerden olan Oppo da ne yazık ki müşterilerini üzecek o duyuruyu bugün paylaştı. Şirket, Reno 8 serisinin Avrupa’daki tanıtım etkinliğinde yaptığı açıklamada önümüzdeki yıldan itibaren piyasaya süreceği yeni modellerin bazılarının şarj aletiyle satışa sunulmayacağını açıkladı.

'Bazı' Oppo Telefonların Kutusundan Şarj Aleti Çıkmayacak! - Yerli Portal

Tanıtım etkinliğinde duyuruyu yapan Oppo’nun yurt dışı satış ve hizmetlerinden sorumlu lider yardımcısı Billy Zhang, “Önümüzdeki yıl birkaç eser için şarj aygıtını kutudan çıkaracağız. Bir planımız var.” sözlerini kullandı. Öte yandan Zhang, bu plan kapsamında hangi telefonların şarj aletlerinin kutulardan çıkarılacağını paylaşmadı.

Zhang, süratli şarj teknolojiyle öne çıkan SuperVOOC şarj aletleriyle ilgiliyse bunları da kutudan çıkarmayı düşündüklerini gösteren bir açıklamada bulundu. Zhang’ın bu model hakkındaki açıklaması şu biçimdeydi:

“Tüketicilerin [SuperVOOC şarj cihazlarına] erişmesi o kadar kolay değil, bu yüzden onu kutuda tutmamız gerekiyor. Fakat, iş operasyonlarımızı genişletirken, kullanıcılarımızın şarj aygıtlarını satın alabilmeleri ve aygıtlarını yükselttiklerinde bile kullanmaya devam edebilmeleri için şarj aygıtlarını kutudan çıkarıp mağazaya koymayı düşünüyoruz.”

Oppo’nun hangi telefonlarının kutusundan hangi şarj aygıtlarını çıkaracağı konusunda bilgilerin önümüzdeki aylarda netleşmesini bekleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz