Ana Sayfa Kripto Para Binance FTX’i Satın Alıyor!

Binance FTX’i Satın Alıyor!

0
Binance FTX’i Satın Alıyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ve süreç hacmi açısından en büyük üçüncü borsa olan FTX ortasında son birkaç gündür çatışma yaşandığını gösteren söylentiler dolaşıyordu. Ek olarak FTX’in tokeni FTT’de önemli düşüş yaşanmıştı. Bunun nedeninin ise Binance’in yüksek ölçüde FTT’yi satmasının olduğu aktarılıyordu.

Şimdi ise kripto para dünyasını sallayan bir gelişme yaşandı ve Binance’in FTX’i satın almayı planladığı ortaya çıktı. Binance’in CZ lakabıyla da bilinen CEO’su Changpeng Zhao, bu niyetlerini Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

Binance, kullanıcıları korumak ve likidite sorununu gidermek için FTX’i satın almak istiyor

Zhao, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, FTX’in bugün Binance’ten yardım istediğini belirtti ve dev borsayı satın almayı planladıklarını aktardı: “FTX, bu öğlenden sonra yardımımızı istedi. Önemli bir likidite sorunu var. Kullanıcıları korumak için FTX’i büsbütün satın almayı ve likidite sorununu gidermeyi amaçlayan bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladık.”

Buna ek olarak FTX’in sahibi Sam Bankman-Fried’ten de açıklama geldi. Ünlü CEO, bu durumu ‘stratejik’ olarak tanımlayarak Binance ile muahedeye vardıklarını aktardı. Müşterilerin korunmasının ehemmiyetine dikkat çeken Bankman-Fried; CZ, Binance ve tüm destekçilerine teşekkür etti ve gelişmeyi ‘tüm bölüme yarar sağlayan kullanıcı merkezli bir gelişme’ olarak tanımladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz