Ana Sayfa Yaşam Bir Bayan, McDonalds’a 13 Milyon Dolarlık Dava Açtı

Bir Bayan, McDonalds’a 13 Milyon Dolarlık Dava Açtı

0
Bir Bayan, McDonalds’a 13 Milyon Dolarlık Dava Açtı

İnsanlar bugüne kadar haklı yahut haksız olarak birçok sebepten dolayı büyük markalara tazminat davası açtılar ve birçoğu da büyük ölçülerde çıkar elde ettiler. Bu sefer ki olay da pek bir önemli görünüyor.

Eğer argümanları doğruysa bir bayan, McDonalds şubesinden içtiği kahvede kimyasal unsur bulunduğunu ve kahveyi içip boğazı yanmaya başlayınca çalışanlardan yardım istediğini, çalışanların ise bayanın yardım davetine aldırış etmediğini söylüyor.

Kadın, McDonalds’a 13 milyon dolarlık tazminat davası açtı

Bir Bayan, Mcdonalds’a 13 Milyon Dolarlık Dava Açtı - Yerli Portal

Floridalı Sherry Head, 19 Eylül tarihinde ABD’nin Alabama bölgesindeki bir McDonalds şubesine gitti. Kendisi bir kahve sipariş edip içmeye başladı. Buraya kadar olaylar gerçek, geri kalanında anlatacaklarımız ise Sherry Head’in savları.

Kahvesini içtikten sonra bayanın boğazı yanmaya başladı ve McDonalds çalışanlarından kendisine yardım etmesini ve 911’i aramasını istedi. Bayanın dediğine nazaran McDonalds çalışanları 911’i bilerek aramadılar.

Dahası, bayan kendisi 911’i arayıp yetkilileri çağırdıktan sonra bile kahvenin etiketini görmek istediğinde çalışanlar göstermeyi reddetti. Bu argümanları ile birlikte Sherry Head, dünyanın en tanınan fast food zinciri McDonalds’a 13 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Head, tazminat olarak 3 milyon dolar ve cezai tazminat olarak 10 milyon dolar istiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz