Ana Sayfa Otomobil BMW 8 Serisi Yeni Jenerasyonda Elektrikli Olabilir

BMW 8 Serisi Yeni Jenerasyonda Elektrikli Olabilir

0
BMW 8 Serisi Yeni Jenerasyonda Elektrikli Olabilir

Fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmak ve elektrikli otomobillere geçiş yapmak için otomotiv firmaları planlamalarına ve hazırlıklarına devam ediyor. Bu firmalardan biri de Alman devi BMW. Firmanın geleceğe yönelik planları yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı. 

BMWBlog’un tezine nazaran 2026 yılında BMW 8 Serisi yenilenecek. Bu yenileme esnasında Coupe ve Cabrio modelleri emekliye ayrılacak. Daha da dikkat çeken nokta ise BMW 8 Serisi Gran Coupe bir elektrikli arabaya dönüşecek.

8 Serisi’ne elektrikli olmak yarayacak mı?

Bmw 8 Serisi Yeni Jenerasyonda Elektrikli Olabilir - Yerli Portal

BMW’nin değerli arabalarından olan E31’in yerini alan 8 Serisi, büyük beklentileri karşılamayı başaramadı ve BMW’nin de yatırımlarını azalttığı bir seri oldu. Tekrar de firma serinin fişini tam olarak çekmeyi düşünmüyor. En azından söylentiler bu istikamette. 

İddialara nazaran BMW 8 Serisi bir jenerasyonla daha karşımıza çıkacak olsa da, ikinci kuşak 8 Serisi, Coupe ve Cabrio modelleri için şimdilik yolun sonu olacak. Çünkü üçüncü jenerasyonu görecek tek model Gran Coupe olacak lakin o da esaslı bir değişimden geçecek. 

Aracın tasarımı açısından bir değişiklik planlanmıyor olsa da kaputunun altındaki neredeyse her şey değişecek. Çünkü BMW, yeni jenerasyonda bu modelde elektrikli güç ünitesine baht verecek. G77 kod adlı 3. jenerasyon 8 Serisi Gran Coupe, elektrikli güç ünitesine karşın içten yanmalı motorlara sahip modellerin geliştirildiği CLAR platformu üzerine inşa edilecek. İsmi 8 Serisi olmasına karşın araç bir nevi i6 olacak ve i5 ile i7 arasında konumlanacak. 

Şu anda yollarda görebildiğimiz ikinci jenerasyon 8 Serisi Gran Coupe modeli akaryakıtlı motor kullanıyor ve aracın motoru 340 beygir güç üretebiliyor. M Sport paketinin ülkemizdeki anahtar teslim satış fiyatı 7 milyon 877 bin TL’den başlıyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz