Ana Sayfa Yaşam Cumhurbaşkanı’ndan Blokzincir ve Fiber İnternet Açıklaması

Cumhurbaşkanı’ndan Blokzincir ve Fiber İnternet Açıklaması

0
Cumhurbaşkanı’ndan Blokzincir ve Fiber İnternet Açıklaması

Ülkemizde kripto para ve blokzincire olan yatırımlar giderek artarken, blokzincire tartı veren en değerli şirketler ortasında elbette Togg da yer alıyor. Tüm dünyada geleceğin teknolojisi olarak görülen bu teknoloji hakkında bugün Cumhurbaşkanı’ndan da kıymetli açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Blokzincir İstanbul” programında kürsüye çıktı. Cumhurbaşkanı, blokzincir, ülkemizdeki fiber altyapı, ve kripto paralara değindi.

“Fiber altyapı konusunda biraz yavaş gidiyoruz”

Cumhurbaşkanı'Ndan Blokzincir Ve Fiber İnternet Açıklaması - Yerli Portal

Cumhurbaşkanı, açıklamasında ülkemizde sık sık gündem olan fiber altyapıya değinerek girdi. Cumhurbaşkanı, internet fiber altyapısı konusunda biraz yavaş gidildiğini vurgulayarak bu hızın artırılması gerektiğinin farkında olduklarını lisana getirdi.

“Blokzinciri göz gerisi edemeyiz”

Cumhurbaşkanı'Ndan Blokzincir Ve Fiber İnternet Açıklaması - Yerli Portal

“Dijital varlıklar teknolojinin yakıtı blokzincir ise teknolojinin vasıtasıdır. Geniş faaliyet alanını cazip kılan konu süratli ve düşük maliyetli süreç yeteneğidir. ‘Türkiye Yüzyılı’nın hazırlıklarını yaparken bu potansiyeli gözardı edemeyeceğimiz açıktır.

Özel dalımızın blokzincir alanındaki faaliyetlerini yakından izliyoruz. Önümüzdeki devirde bu alanda ülkemize katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

Cumhurbaşkanı, ülkemiz gençlerine de “kripto para kumarlarına” yönelmek yerine blokzincir teknolojisi geliştirilme çalışmalarına katılma tavsiyesinde bulundu.

Merkez Bankası, kripto para çalışmalarını sürdürüyor:

Cumhurbaşkanı, uzun müddettir beklenen kripto para düzenlemesi hakkında da ufak bir tabire yer verdi. Erdoğan, Merkez Bankası bünyesinde kripto para ile ilgili çalışma yürütüldüğünü açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz