Ana Sayfa Yaşam Google, Bir Bireye Durduk Yere 250 Bin Dolar Gönderdi!

Google, Bir Bireye Durduk Yere 250 Bin Dolar Gönderdi!

0
Google, Bir Bireye Durduk Yere 250 Bin Dolar Gönderdi!

ABD merkezli teknoloji devi Google, akıllara sakinlik veren bir yanılgıya imza attı. Şirket, Google ile hiçbir bağı olmayan sıradan bir blog müellifine kazara 249 bin 999 dolar gönderdi. Blog muharriri, 3 hafta evvel yaşadığı olayın zahmetle çözüldüğünü söylerken, “Geri istemiyorsanız sorun değil!” sözlerini kullandı.

Sam Curry isimli blog müellifi, Twitter’daki paylaşımında gönderilen paraya ilişkin dekont bilgisini de paylaştı. O paylaşıma baktığımızda, Google’ın bu şahsa nitekim de 250 bin dolar civarında para göndermiş olduğunu görüyoruz. Lakin neden bu türlü bir şey yaşandığını kimse bilmiyor. Curry’nin kelam konusu paylaşıma Google’ı da etiketlemiş olması, kelam konusu olayı ciddiye aldığını gözler önüne seriyordu.

Google, yanılgıyı haftalar sonra fark etti!

Google, Bir Bireye Durduk Yere 250 Bin Dolar Gönderdi! - Yerli Portal

The Independent hem Google hem de Sam Curry ile bağlantıya geçti ve olayın ayrıntılarını araştırdı. Servis edilen bir habere nazaran Google, bu olayın yaşandığını bile fark etmedi. Sam Curry’nin Twitter’daki paylaşımı üzerine harekete geçen Google yetkilileri, geri ödemenin nasıl yapılacağına ait bilgi vererek, yanlışlığın düzeltilmesini sağlamış durumdalar.

Bir Google sözcüsü tarafından yapılan açıklamalarda, yaşananların bir çalışanın yanılgısından kaynaklandığı ifade edildi. Sam Curry isimli kullanıcıyı da takdir eden sözcü, olayın çözüldüğünü belirtti. 

İşte Sam Curry’nin Twitter’daki paylaşımı

“Google’ın bana rastgele 249,999 ABD doları göndermesinin üzerinden 3 haftadan biraz fazla vakit geçti. Hala tahlil yoluyla ilgili hiçbir şey duymadım. @Google, irtibata geçmemizin bir yolu var mı?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz