Ana Sayfa Mobil Google Haritalar’a 3 Kıymetli Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

Google Haritalar’a 3 Kıymetli Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

0
Google Haritalar’a 3 Kıymetli Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

ABD merkezli teknoloji devi Google, G Search On 22 etkinliğinde Arama hizmetine gelen orijinal özellikleri tanıttı. Lakin aktifliğin kapsamı sırf Google Arama değildi. Google, Haritalar için de yesyeni özellikler tasarladı. Gelin daima birlikte Google Haritalar’ın yeni özelliklerine yakından bakalım.

G Search On 22 aktifliği kapsamında Google Haritalar için tanıtılan özelliklerin birincisi, bir lokasyondaki öne çıkan yerleri detaylı bir biçimde göstermek olacak. Diyelim ki daha evvel hiç gitmediğiniz bir yerde bulunacaksınız ve Google Haritalar’dan yardım almak istiyorsunuz. Uygulamayı açıp bir lokasyona ulaştığınızda ve harita üzerinde gösterilen bir yere dokunduğunuzda, yeni ve küçük bir kart göreceksiniz. Bu karta dokunmanız durumunda da Google kullanıcılarının o yerde paylaştıkları gerçek fotoğraflara ve yorumlara ulaşacaksınız.

Google Haritalar’daki birinci yeni özellik bu türlü görünecek:

Google Haritalar'A 3 Kıymetli Özellik Geliyor: İşte Detaylar! - Yerli Portal

Google’a nazaran bu özellik sayesinde daha evvel görülmemiş bir yerin evvelden keşfi, hiç olmadığı kadar kolaylaşacak.

Popüler lokasyonlar, 360 derecelik fotogerçekçi imgelerle izlenebilecek

Google Haritalar’ın birkaç ay sonra kullanılabilir olacak yeni bir özelliği de fotogerçekçi manzaralarla havadan izleme yapabilme olacak. Bu özellik, dünyanın en tanınan lokasyonlarının havadan manzarasını sunacak. Üstelik bu özellik, belli bir gün ve saat için bile yapılabilecek. Diyelim ki bu akşam saatlerinde bulunacağınız bir yer için fotogerçekçi imaj sunuluyor. Google’ın yapay zekası, geçmiş bilgileri kullanacak. Böylece varsayımı hava durumu veya bölgenin kalabalıklığı üzere istatistikler, direkt imgeler üzerinde görülecek.

Live View özelliği kullanılırken arama yapılabilecek

Google, bundan birkaç yıl evvel Live View isimli bir özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik, telefonun kamerasını kullanıyor ve yakın etrafta neler olduğunu gösteriyor, kullanıcının bir yere nasıl gideceğini göstererek işleri kolaylaştırıyordu. Şimdiyse bu özelliğin kapsamı genişletildi. Google Haritalar’ın Live View isimli özelliği, artık yakın etrafta yer alan eczane, ATM, park yahut banka şubesi üzere yerleri de göstermeye başlayacak. Google Haritalar’ın yeni özelliği, birkaç ay içerisinde önce Londra, Los Angeles ve New York üzere kentlerde kullanılabilir olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz