Ana Sayfa Mobil Reklamsız Instagram Uygulaması ‘OG Instagram’ Kaldırıldı

Reklamsız Instagram Uygulaması ‘OG Instagram’ Kaldırıldı

0
Reklamsız Instagram Uygulaması ‘OG Instagram’ Kaldırıldı

Son periyotta TikTok’a dönüşmesiyle kullanıcılarından ağır tenkit toplayan Instagram, alternatif bir uygulamayla gündeme gelmişti. Bir melek yatırımcının bir milyon dolarlık yatırımıyla geliştirilen ‘OG Instagram’ isimli uygulama, kullanıcılara reklamsız ve büsbütün özelleştirilebilen bir akış tecrübesi vadediyordu.

Öte yandan uygulama, şimdi yayınlanmasının üstünden birkaç gün bile geçmeden bugün Meta’dan reaksiyon topladı. Meta, paylaştığı açıklamada OG Instagram hakkında “Bu uygulama, politikalarımızı ihlal ediyor ve gerekli tüm yaptırım süreçlerini yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Meta’nın uygulama geliştiricilerinin ferdî Instagram ve Facebook hesaplarını engellediği sav edildi:

Reklamsız Instagram Uygulaması 'Og Instagram' Kaldırıldı - Yerli Portal

Uygulamanın geliştiricisi Un1feed isimli teşebbüs, paylaştığı açıklamasında Meta’nın teşebbüs bünyesindeki tüm takım üyelerinin kişisel Instagram ve Facebook hesaplarını kapattığını öne sürdü.

Uygulama, yayınlanır yayınlanmaz App Store’dan silinmişti:

OG Instagram uygulaması, yayınlandıktan çok kısa müddet sonra App Store’dan kaldırılmıştı. Apple, bahis hakkında bir açıklama paylaşmazken uygulamanın geliştiricileri, Apple’ın “Instagram’ı daha uygun yapan iki gence zorbalık yapan Facebook ile iş birliği” yaptığını belirtti. Öte yandan OG Instagram, Google Play Store’da yayında kalmaya devam ediyor.

OG Instagram nedir? Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz