Ana Sayfa Oyun GoW Ragnarök’un Bir Sahnesi, 1 Yıl Evvelden Kestirim Edilmiş

GoW Ragnarök’un Bir Sahnesi, 1 Yıl Evvelden Kestirim Edilmiş

0
GoW Ragnarök’un Bir Sahnesi, 1 Yıl Evvelden Kestirim Edilmiş

PlayStation 5 ile birlikte duyurulan God Of War Ragnarök, 3 yıllık bir bekleyişin akabinde bu ayın başında oyuncuların beğenisine sunuldu. Oyunun birinci inceleme puanları ve oyuncuların reaksiyonları çok uygun olsa da garip bir biçimde oyun, yeni çıkan Pokemon oyunundan daha az sattı.

Ancak bugün ortaya çıkan birtakım bilgilere nazaran God of War Ragnarök’un öyküsündeki en büyük sürprizlerden birisi, oyun daha imal basamağındayken bir Reddit kullanıcısı tarafından iddia edilmiş bile.

Uyarı: Yazının geri kalanında God of War Ragnarök oyunun öyküsündeki kimi değerli noktalarla ilgili önemli spoiler’lar bulunmaktadır. Şayet oyunu oynamadıysanız ve spoiler yemek istemiyorsanız lütfen yazının geri kalanını okumayın.

İlk fragmanda fark edilen detay

Hatırlarsanız God of War Ragnarök’un 2021 yılında yayınlanan birinci fragmanında tam olarak 1. dakika 15. saniyede Mimir’in “Odin’in bizim düşünmeye bile yürek edemeyeceğimiz numaraları vardır” demesinden çabucak sonra kıssanın değerli karakterlerinden birisi olan Tyr’den bahsediliyor. Natürel ki pek çok oyuncu bu ayrıntısı fark etse de önemsemedi.

Ancak God of War Ragnarök’un bir kısmında Kratos ve Atreus, Ragnarök’u önlemek için savaş ilahı Tyr’i kurarır. Fakat daha sonra kurtardıkları kişinin aslında Tyr olmadığı ve bu denli vakitlerin yanlarındaki kişinin öldürmek istedikleri Odin’in ta kendisi olduğu ortaya çıkar. Natürel ki bu noktada fragmanda bahsettiğimiz sahne çok daha mantıklı görünmeye başlar.

Fragmanda bu ayrıntısı fark eden “omidhhh” isimli Reddit kullanıcısı ise fragman yayınlandıktan günler sonra bu ayrıntısı fark ederek bir paylaşım yapmıştı. Olağan ki o vakitler bu iddiayı kimse dikkate almamış hatta “Bence sen hayal görüyorsun. Bu türlü bir şeyin olması imkânsız” üzere yorumlar bile yapılmıştı. Lakin sonuç olarak omidhhh haklı çıktı ve öbür kullanıcılar büyük bir süratle paylaşımlarını sildi.

Bazı Reddit kullanıcıları bu ayrıntıları nasıl fark etmediklerini düşünürken kimileri ise işi latifeye vurarak Reddit kullanıcısından bir sonraki piyango çekilişi için bilet numarası sormaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz