Ana Sayfa Oyun GTA 5’in Şu Ana Kadar Kaç Adet Sattığı Açıklandı

GTA 5’in Şu Ana Kadar Kaç Adet Sattığı Açıklandı

0
GTA 5’in Şu Ana Kadar Kaç Adet Sattığı Açıklandı

Video oyun dünyasının iki kıymetli ismi Rockstar Games ile 2K Games’i, ayrıyeten taşınabilir oyun devi Zynga’yı bünyesinde barındıran Take-Two Interactive, 2022’nin üçüncü çeyreğine ait mali durum raporunu yayınladı. Bahisle ilgili yapılan açıklamalar, en çok da GTA 5 açısından ilgi çekiydi. O denli ki 2013 yılında piyasaya sürülen, yıllar içerisinde hem çok sıkı indirim kampanyalarına dahil olan hem de ücretsiz hale bile getirilen oyunun peynir ekmek üzere satmaya devam ettiğini gözler önüne seriyor. 

Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen GTA 5’in hoş bir oyun olduğunu tartışacak değiliz. Lakin bu oyunun bugün bile nasıl çok sattığını anlamak mümkün değil. Zira Take-Two Interactive’in üst seviye yöneticileri ortasında yer alan Hannah Sage’e nazaran GTA 5, geçtiğimiz 3 aylık süreçte 5 milyon adet satıldı.

GTA 5’in satış sayısı 170 milyonu aştı!

Gta 5'In Şu Ana Kadar Kaç Adet Sattığı Açıklandı - Yerli Portal

Yapılan resmi açıklamaya nazaran GTA 5 satışları, oyunun piyasaya sürüldüğü günden bu yana 170 milyon adedi geçmiş durumda. Tüm GTA oyunlarının toplam satışına baktığımızda ise 385 milyon sonucunu görüyoruz. Bu istatistiklere nazaran GTA 5 satışlarının, tüm GTA oyunlarının neredeyse yarısı kadar sattığını söyleyebiliriz.

Satışlar bu kadar güzelken GTA 6’ya gerek var mı?

Gta 5'In Şu Ana Kadar Kaç Adet Sattığı Açıklandı - Yerli Portal

Oyunseverlerin neredeyse tamamı, yıllardır GTA 6’nın piyasaya sürülmesini bekliyor. Fakat mevcut datalara bakacak olursak; daha çok bekleriz. Çünkü GTA 5, her ay 1.5 milyondan fazla satıyor. Yani bu oyun, geliştiricisine bugün bile milyonlarca dolar para kazandırıyor. Siz olsanız bu kadar satan bir oyun varken kaynaklarınızı kullanıp yeni bir oyun üzerinde çalışmayı sürdürür müsünüz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz