Ana Sayfa Oyun GTA 6 Görüntüleri, Oyun Dünyasında Tartışma Başlattı

GTA 6 Görüntüleri, Oyun Dünyasında Tartışma Başlattı

0
GTA 6 Görüntüleri, Oyun Dünyasında Tartışma Başlattı

Video oyun tutkunları, geçtiğimiz birkaç gündür Rockstar Games’in ikonikleşen oyun serisi GTA’nın en yeni oyunu GTA 6‘ya odaklanmış durumdalar. O denli ki yıllardır üzerine konuştuğumuz oyun, geçtiğimiz günlerde büyük bir sızıntıya maruz kaldı. Oyunun geliştirme kademesinden manzaralar sızdırıldı ve bu imajlar, oyuncular ortasında büyük bir tartışma başlattı. O denli ki pek çok kişi, imajların sözün tam manasıyla “rezalet” olduğunu düşünüyordu. Zira GTA 6’nın geliştirme basamağındaki manzaraları, epeyce kolay bir yapıya sahipti ve göze çarpan birtakım bariz yanılgılar da vardı.

İşte tüm bunlar, oyun dünyasında yeni bir tartışma başlattı. GTA 6’nın sızdırılan imgeleri sahiden başarısız mıydı? Yoksa tüm AAA oyunlar, geliştirme basamağındayken bu türlü mi görünüyor? Geliştiricilerin de bu tartışmaya dahil olmasıyla, tartışmanın ne kadar gereksiz olduğu anlaşılmış oldu. Çünkü öbür tanınan oyunlar da geliştirme basamağındayken tıpkı GTA 6 üzere kolay görünüyorlar ve yanılgılarla doluydular. Gelin daima birlikte, birtakım oyunların geliştirme etabındaki imgelerine yakından bakalım.

İşte birtakım oyunların geliştirme evresindeki halleri

Gta 6 Görüntüleri, Oyun Dünyasında Tartışma Başlattı - Yerli Portal

*GTA 6’dan sızdırılan bir görüntü

Tartışmaya dahil olan isimlerden bir tanesi, yayınlandıktan sonra ödül almaya doymayan CONTROL‘ün geliştiricileri oldu. Oyunun baş dizayncısı Paul Ehreth, CONTROL’ün bilhassa de grafikleri nedeniyle ödül aldığını, o grafiklerin birinci kademelerde son halinden çok uzak olduğunu söyledi. CONTROL yetkilisi bir de görüntü paylaştı.

CONTROL için paylaşılan geliştirme kademesi görüntüsü şöyle:

CONTROL’ün son hali ise şöyle:

Bir küme bağımsız geliştirici tarafından geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen ve oyunculardan tam not alan Cult of the Lamb de tartışmalara dahil oldu. Karşılaştırma içeren bir görüntü hazırlayan geliştiriciler, oyunun geliştirme basamağındaki hali ile son halini paylaştılar. Tıpkı CONTROL üzere Cult of the Lamb’de de dağlar kadar fark vardı.

Cult of the Lamb için paylaşılan o video

Ciddi bir hayran kitlesine sahip olan sıra tabanlı taktik oyunu Frozen Synapse geliştiricileri de tartışmaya katılan isimlerden bir tanesiydi. Bir fotoğraf paylaşan geliştiriciler, oyunun geliştirme basamağındaki durumunu gözler önüne serdiler.

Frozen Synapse için paylaşılan manzara:

2018 yılında tanıştığımız Sea of Thieves geliştiricileri, oyunun 2014 yılındaki haline ait bir görüntü paylaştılar. Paylaşılan görüntüye baktığımızda da oyunun 2014 yılında hiç de şimdiki üzere görünmediğine tanıklık ediyoruz.

Sea of Thieves’ın 2014’teki hali şöyle:

Sea of Thieves, bugün şöyle görünüyor:

Buraya kadar hayali grafikler üzerinden dizayn edilen oyunlardan bahsettik. Lakin olay bundan ibaret değil. Örneğin birkaç ay evvel piyasaya sürülen interaktif oyun Immortality. Gerçek imajların yer aldığı oyun, geliştirme evresinde çok garip ve hatta biraz da komik görünüyordu

Immortality’nin geliştirme evresi ile son haline ait imajlar:

God of War’ın geliştirme kademesine ilişkin bir görüntü ise şöyle:

Riot Games’in Valorant’ı anlattığı bir görüntü:

Yukarıda da görebileceğiniz üzere en yeterli oyunlar da küçük oyunlar da geliştirme evresindeyken değişik bir haldelerdi. Dolayısı ile yalnızca sızıntılara bakarak GTA 6’nın grafiklerinden şikayet etmemize gerek yok. Vakti geldiğinde şikayet edecek çok bahis bulacağımız beklenen…

Yaşanan sızıntı üzerine GTA 6 ile ilgili öğrenebildiğimiz her şey:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz