Ana Sayfa Mobil Samsung’un Kaydırılabilir Telefonlarının İsmi Ortaya Çıktı

Samsung’un Kaydırılabilir Telefonlarının İsmi Ortaya Çıktı

0
Samsung’un Kaydırılabilir Telefonlarının İsmi Ortaya Çıktı

Teknoloji şirketi deyince akla gelen birinci isimlerden olan Samsung, akıllı telefonlardan monitörlere kadar birçok farklı eseri ile sık sık karşımıza çıkıyor. Yeni teknolojileri aygıtlarına entegre eden şirketin kaydırılabilir ekranlı bir telefon geliştirdiği de bir müddettir konuşuluyordu. Geçtiğimiz aylarda da çektikçe uzayan, esnek ve kaydırılabilir bir telefon üzerinde çalışıldığı ortaya çıkan bir patent sayesinde görüldü.

Şimdi ise Samsung’un esnek ekran teknolojisi için ticari marka müracaatında bulunduğu ortaya çıktı. Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgi Servisi’ne (KIPRIS) yapıldığı görülen müracaat, iki aygıtı ve isimlerini içeriyordu.

‘Slidable Flex Solo’ ve ‘Slidaple Flex Duet’

Samsung'Un Kaydırılabilir Telefonlarının İsmi Ortaya Çıktı - Yerli Portal

Başvuruda ortaya çıkan aygıtların isminin ‘Slidable Flex Solo’ ve ‘Slidable Flex Duet’ olduğu görüldü. ‘Galaxy’ ibaresi içermeyen bu isimlerin, aygıtlar için belirlenen takma adlar olma ihtimalinin hayli yüksek olduğu söylenebilir.

Samsung, Mayıs ayında gerçekleştirilen Display etkinliğinde kaydırılabilir aygıt konseptlerini birinci sefer göstermişti. Bu prototiplerden biri de ‘Slidable Wide’ olarak isimlendirilmişti. Çıkan haberler de çektikçe yana hakikat genişleyen ve görüntüleme alanını büyütebilen bir dizayna sahip bu aygıtın da yeni ortaya çıkan ‘Slidable Flex Duet’ ile ilişkilendirilebileceğini ortaya koydu.

Tabii ki bu yeni aygıtlar hakkında şimdi resmi bir açıklama olmadığını, Samsung’un önümüzdeki yıllarda görebileceğimiz bu usul ekranlı aygıtlar konusunda neler planladığını şimdiden kestirmenin güç olduğunu eklemeden geçmemek gerek. Pekala siz Samsung’un bu şekil bir aygıt çıkarma ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Samsung’un mayıs ayında gösterdiği kaydırılabilir aygıt konseptleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz