Ana Sayfa Mobil Instagram ‘Gizlenen Sözcükler’, Türkçe Destekliyor

Instagram ‘Gizlenen Sözcükler’, Türkçe Destekliyor

0
Instagram ‘Gizlenen Sözcükler’, Türkçe Destekliyor

Dünyanın en tanınan çevrimiçi fotoğraf ve kısa görüntü paylaşım platformu Instagram, bir dizi yeni özellik açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda; kelam konusu özelliklerin platformu daha güvenli bir hale getirmeyi amaçladığını görüyoruz. Gelin daima birlikte, Instagram’ın yesyeni özelliklerine bakalım.

Instagram bundan bir mühlet evvel “Gizlenen Sözcükler” isimli bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik, kullanıcıların küfür ve hakaret üzere istenmeyen sözcüklerden yorum ve mesajlarda korunmasını sağlıyordu. Şimdiyse bu özellik ile ilgili değerli bir gelişme yaşandı. 

Gizlenen Sözcükler, Türkçe de desteklemeye başladı!

Instagram 'Gizlenen Sözcükler', Türkçe Destekliyor - Yerli Portal

Instagram’ın Gizlenen Sözcükler özelliği, an itibarıyla Türkçe lisan desteğine kavuşmuş durumda. Böylece ülkemizdeki Instagram kullanıcıları, kendi ‘kötü kelime’ havuzlarını rahatlıkla oluşturabilecekler. Üstelik Instagram, Gizlenen Sözcükler özelliğini daha yeterli çalışır hale getirdi. Örneğin i harfi yerine 1 sayısı kullanılırsa, Instagram algoritması bunu algılayabilecek.

Instagram Gizlenen Sözcükler özelliği nasıl kullanılır?

  • Adım #1: Instagram uygulamasını açın.
  • Adım #2: Ayarlar menüsüne girin.
  • Adım #3: Gizlilik seçeneğine dokunun.
  • Adım #4: Gizlenen Sözcükler seçeneğine dokunun.

Buradan, yorumlarda ya da bildirilerde karşınıza çıkmasını istemediğiniz sözleri belirleyebilirsiniz.

Engellenen kullanıcıların başka hesapları da engellenebilecek!

Instagram 'Gizlenen Sözcükler', Türkçe Destekliyor - Yerli Portal

Instagram, kullanıma sunulduğu birinci günden beri kullanıcı engelleme özelliğine sahip. Lakin artık, bu özelliğin kapsamı tesirli bir formda geliştirilmiş durumda. O denli ki kullanıcılar, bundan sonra engelledikleri bir kullanıcıya ilişkin olduğu tespit edilmiş öteki hesapları da tek bir dokunuşla engelleyecekler. Böylece engellenen bir kullanıcı, bir daha kolay kolay karşınıza çıkamayacak.

Kullanıcılar, saygılı olmaları noktasında uyarılacak!

Instagram 'Gizlenen Sözcükler', Türkçe Destekliyor - Yerli Portal

Instagram’ın bir öbür yeni özelliği de kullanıcıları saygılı olmaları noktasında uyarmak olarak karşımıza çıktı. Örneğin bir gönderiye hakaret yahut küfür içerikli İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Çince yahut Arapça yorum yaparsanız, Instagram sizi uyaracak. Öte yandan, içerik üreticilere gönderilecek iletilerde da saygılı olunması gerektiğine ait bir hatırlatıcı yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz