Ana Sayfa Mobil iPhone SE 4, OLED ekranla geliyor

iPhone SE 4, OLED ekranla geliyor

0
iPhone SE 4, OLED ekranla geliyor

Apple, ekonomik modeli iPhone SE serisini 2025 yılında OLED ekranla güncellemeyi planlıyor. Şu anda SE, hala LCD teknolojisi kullanan tek iPhone olduğu için, bu değişiklik onu Apple’ın daha premium modelleriyle tıpkı çizgiye getirecek.

OLED ekranlar, LCD’lere kıyasla daha parlak renkler, daha derin siyahlar ve genel olarak daha güzel bir imaj kalitesi sunuyor. Bununla birlikte, Apple’ın ana odak noktası iPhone SE 4’ün maliyetini düşük tutmak üzere görünüyor. Samsung ve BOE üzere iki büyük ekran üreticisi, Apple’a yeni ekranları tedarik etmek için rekabet ediyor.

OLED paneller genel olarak üretim maliyetleri daha yüksek olsa da, tedarikçiler ortasındaki ağır rekabet nedeniyle Apple, SE’nin uygun fiyatlılığını koruyabilir. En düşük fiyatı teklif ettiği söylenen Samsung, siparişlerin birçoklarını alabilir.

iPhone SE 4, OLED ekranla geliyor

Rakamlardan bahsedecek olursak, Samsung ve BOE’nin düşük maliyetli model için 30 ila 40 dolar ortasında teklifler sunduğu belirtiliyor; Samsung’un ünite başına en uygun fiyatı 30 dolarla sunarken, BOE’nin teklifi 35 doların altında.

Çinli ekran üreticisi Tienma’nın, iPhone SE 4 bileşeni için en değerli fiyatı 40 dolar olarak teklif ettiği söyleniyor. Samsung’un Apple ile geçmişi ve en düşük teklifi verdiği göz önüne alındığında, birden fazla siparişi alması olası, akabinde BOE gelir.

Her şirketin OLED paneller için sunduğu fiyatlar, iPhone 15’te kullanılan panele kıyasla üçte bir oranında daha düşük, bu da Apple’a her iPhone SE 4 satışından makul bir kar marjı sağlama imkanı veriyor. Apple şimdi bir üretim ortağı belirlemedi ve 20’li sayılar aralığında daha ucuz fiyatlar arıyor olduğu bildiriliyor.

Kesin çıkış tarihi meçhul olmakla birlikte, söylentilere nazaran iPhone SE 4‘ün 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz